Petrohrad

OBRAZEM z metra po útoku: "Jak ve válce, všude krev," říká svědek

Rusko se vzpamatovává z teroristického útoku. Ve vagonu petrohradského metra se zřejmě odpálil sebevražedný atentátník. Zabil 14 lidí, dalších 50 bylo zraněno. Podívejte se, jak to ve stanici i u vstupu do metra vypadalo těsně po útoku.

Exploze v jednom z vagonů petrohradského metra si vyžádala nejméně 14 životů, dalších 50 lidí bylo zraněno. Kriminalisté výbuch vyšetřují jako teroristický útok, podle nejnovějších zpráv vraždil zřejmě sebevražedný atentátník.

Výbuch měla způsobit podomácku vyrobená nálož, která rozmetala část soupravy mezi dvěma stanicemi. Dvaadvacetiletý Kyrgyz, který se měl odpálit, nesl bombu v batohu na zádech. Další nálož zneškodnili technici v jiné stanici, byla maskována jako hasicí přístroj.

Na sociálních sítích se téměř okamžitě objevila videa, která ukazují spoušť v metru. Přes stále stoupající dým není skoro vidět, dají se však zahlédnout poničené a vyvrácené dveře vagonu. Na nástupišti leží bezvládná těla.

"Jela jsem od Parku vítězství do stanice Technologický institut. Přijela jsem do stanice asi v 15:15 a vyšla z vagonu přímo u eskalátoru. Byl celý od krve," uvedla svědkyně Anastasija Bělousová pro portál Kommersant. "V soupravě metra každý očekával smrt," řekl další svědek pro TASS.

Takhle to vypadalo před vstupem do stanice po útoku:

 

"Po explozi každý očekával následky. Pak jsme se dostali ven, lidé si začali vzájemně pomáhat, vynášet ostatní. Většina byla pokrytá krví," dodal. "Lidé krváceli, vlasy měli spálené," prohlásil jiný muž pro Life News. "Je to tady jako ve válce," přidal se další.

Při útoku zemřelo podle nejnovější bilance 14 lidí. Neměli by mezi nimi být turisté, ale identifikace těl je náročná, proto to úřady nemohou říci s jistotou. Zraněno je více než 50 lidí včetně dítěte.

V Petrohradu vzniklo několik pietních míst, stejně tak i v dalších ruských městech. Ke vstupu do stanice metra položil v pondělí večer květiny i prezident Vladimir Putin.

epa, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz