Dítě

Dítě si v Brně vystřelilo z policie, rodiče se děsí milionových pokut!

Dítě si v Brně vystřelilo z policie, rodiče se děsí milionových pokut!
Zdroj: thinkstockphotos.com/ profimedia.cz

Desítky policistů včetně pyrotechniků začátkem března prohledávaly nákupní centrum Olympia u Brna a hledaly bombu, kterou (jak se nyní ukázalo) nahlásilo malé dítě. To se inspirovalo postavou z animovaného seriálu, jeho žertík nyní může stát rodiče i 3,5 milionu korun.

Místo pohodových předvíkendových nákupů čekal 10. března návštěvníky obchodního centra Olympia v Modřicích u Brna pořádný šok. Nákupní dům se hemžil policisty, kteří hledali bombu. Všichni lidé museli urychleně opustit budovu.

"V následné akci bylo nasazeno pět desítek policistů včetně pyrotechniků a psovoda s psem vycvičeným na hledání výbušnin, dvě družstva hasičů, záchranáři a strážníci městské policie," informoval policejní mluvčí Bohumil Malášek.

Související obsah

Žádné výbušné zařízení se ale nenašlo a policisté se tak začali pídit po tom, kdo s krutým žertíkem přišel. "Výsledkem své práce byli nakonec zaskočeni. Oznámení o uložení bomby je dílem hry dítěte. To se prý inspirovalo vtipnými kousky hlavního hrdiny populárního animovaného televizního seriálu," uvedl Malášek.

Nebylo to přitom poprvé, co dítě přišlo s podobnou legráckou. V rychlém občerstvení například zjišťovalo, jaký nevětší hamburger jsou mu schopni okamžitě připravit. Do obchodu s hračkami zase volalo, zda mají v nabídce opravdového akčního hrdinu dětského seriálu.

"Telefonát do centra může ale mít hodně nepříjemnou dohru. Vždyť do současné doby vyčíslená škoda je několik miliónů korun," upozornil Malášek. A reálně hrozí, že tuto pokutu budou muset uhradit rodiče.

lud, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz