Domácí

Past na bagr: Smál se kolegovi, teď jeho stroj také trčí v bahně

Obyvatelé Vlasatic na Brněnsku mají novou dominantu právě upravovaného rybníka. Bagrista, který se nedávno smál svému kolegovi z Telče, že zůstal se svým bagrem uprostřed rybníka, dopadl úplně stejně. A nejméně týden bude trvat, než čtyřiadvaceti tunový kolos dostanou z bahna ven.

Nad hladinou zůstala jen kabina a lžíce bagru. Zbytek stroje je pohřbený do bahna a jeho záchrana je v nedohlednu. "Jel jsem přes rybník a přetrh se mi pás," vysvětlil bagrista.

Bagrista a jeho parta si před měsícem utahovali ze svého kolegy v Telči, který šel zkontrolovat hloubku bahna a uvízl uprostřed rybníka. Tehdy ho pomáhali vysvobodit a při náročné akci se podařilo další bagr pohřbít do bahna. Dnes se zachráncům stalo to samé, stroj zůstal pod vodou a nehne se ani o milimetr.

Muž bude muset počkat až mu firma pošle těžkou techniku a to bude trvat minimálně týden. Rybáři z Vlasatic se prý nemusejí nezvyklým úkazem rozptylovat. Pokud se ho nepodaří vytáhnout, časem obroste mušlemi a stane se přirozeným trdlištěm kaprovité ryby.

Související obsah

Dostat čtyřiadvacet tun z bahna je nadlidský úkol a třeba na Táborsku to trvalo celý měsíc. Stroj nakonec z hlubokých nánosů vysvobodil až speciální tank.
 

tn.cz / TV Nova
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz