Policie

Zátah cizinecké policie v Praze: Ze stavby odvezla dělníky

Cizinecká policie zasahovala ve středu ráno na stavbě bytového domu ve Werichově ulici na pražském Barrandově. Ze stavby odvezli policisté několik dělníků, kteří u sebe neměli doklady nebo nebylo možné ověřit jejich pravost.

Na stavbu na pražském Barrandově přijeli policisté okolo osmé hodiny ráno. Na místě zasahovalo několik policejních dodávek i služební avie. Zátah potvrdil TN.cz i mluvčí pražských policistů Tomáš Hulan.

 

"Příslušníci cizinecké policie provedli kontrolu zaměstnanosti na stavbě na pražském Barrandově," uvedl Hulan s tím, že policisté kontrolovali doklady a případně pracovní povolení dělníků. "Několikero osob bylo předvedeno na služebnu ke komplexní prověrce skutečného stavu," dodal Hulan.

 

Kolik dělníků ze stavby policisté odvezli, nechtěl Hulan prozradit s tím, že jde o standardní policejní postup při ověřování totožnosti. Některé přístroje není možné vozit s sebou, v jiných případech dělníci u sebe neměli potřebné doklady.

 

 

Developerská společnost, která bytový dům staví, si na stavební práce najala externí společnost. Ta se k razii zatím nevyjádřila.

 

Pokud by se u dělníků prokázalo, že pracují v Česku nelegálně, hrozí jim vyhoštění ze země. Česko by museli opustit do třiceti dnů. Poté se k nám ani do jiné země Evropské unie nesmí po dobu jednoho roku vrátit. Cizinecká police provádí kontroly cizinců pravidelně.

 

Související obsah

 

Největší letošní zátah proběhl u internetového prodejce potravin. Zadrženo bylo 85 pracovníků z Ukrajiny. Správní řízení rozhodlo o vyhoštění 74 z nich. Většina měla pracovní vízum, které je opravňovalo pracovat pouze v Polsku, nikoliv v České republice.
 

vbo, Jaroslav Brousil, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz