Bydlení

Opuštěné hotely Evropy: Z těchto pokojů navždy zmizeli lidé!

Opuštěné hotely Evropy: Z těchto pokojů navždy zmizeli lidé!
Zdroj: Profimedia

Zašlou krásu kdysi luxusních hotelů zachytil rakouský fotograf. Kvůli sérii snímků procestoval Evropu, opuštěných míst navštívil víc než stovku. Prázdné apartmány dnes zejí prázdnotou a na interiéry sedá prach. Některé leží ponechány osudu více než dvacet let.

Talentovaný fotograf Thomas Windische miluje opuštěná místa. Z focení hotelů byl opravdu nadšený, nepředpokládal, že se setká až s "takovou krásou".

"Samozřejmě jsem předtím viděl nějaké fotky, ale když jsem tam pak reálně vstoupil, zůstal jsem několik minut stát a říkal jsem si: Wow, to je úžasné!" řekl deníku Daily Mail.

Největším zážitkem pro něj byly hotelové prostory, do kterých hosté nemohou a obří společenské sály, které najednou zely prázdnotou. Nafotil tmavé chodby s rozpadajícím se nábytkem a luxusní pokoje, které ani nebyly rozkradené, jak očekával. 

Související obsah

Thomas Windisch projel okolo 20 000 kilometrů napříč Evropou, jen aby zachytil upadající krásu dříve přepychových interiérů. Většina hotelů, které navštívil, byla pro zámožnou klientelu.

"Vždy jsem rád cestoval a před několika lety jsem začal podobná místa cíleně vyhledávat. Spousta budov je jednoduše úžasných," říká. Důležité je prý načasování světla a jednotlivých detailů, které z místa dělají neobvyklou podívanou.

has, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz