ředitel

Neoblíbenému řediteli ZŠ nabídli roční plat. Přesto neodejde

Roční plat za odchod z funkce ředitele. To nabídli zastupitelé v Tršicích na Olomoucku řediteli místní školy, který dal podle soudu neprávem výpověď oblíbené učitelce Vandě Fabiánové.

Kantorka podle ředitele přehnaně dbala o intimní hygienu žáků na škole v přírodě. Ředitel odstupné odmítl, jestli se učitelka do školy vrátí, ale stále není jasné.


Oblíbená učitelka dostala loni v červnu výpověď kvůli tomu, že podle ředitele až příliš dbala o hygienu malých chlapců. Vanda Fabiánová však podala na neplatnost výpovědi žalobu a soud jí vyhověl.


Vedení obce poté nabídlo řediteli dvanáct platů za to, že odejde ze školy. "Budeme se odvolávat, tento dvanáctiměsíční plat jsem odmítl," vzkázal ředitel Jaromír Vachutka.Návrhy na vyplacení ředitele přitom od rodičů školáků padaly už začátkem března na zasedání tršického zastupitelstva. Vyhozená učitelka učí od loňského září v nedalekých Doloplazech. Rodiče tam přehlásili skoro všechny její žáky. A kauza rozdělila na dva tábory obyvatele obce i učitele ve škole.


Vanda Fabiánová by se chtěla do tršické školy vrátit, ale už teď počítá s tím, že to ještě bude běh na dlouhou trať.
 

pez, Ondřej Požár, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz