Zajímavosti

Bydlení pro kovboje: V Texasu stojí dům ve tvaru kovbojské boty!

Bydlení pro kovboje: V Texasu stojí dům ve tvaru kovbojské boty!
Zdroj: Profimedia

Americký Texas je domovinou kovbojů. Není proto divu, že právě zde vyrostl tento neobvyklý dům ve tvaru kovbojské boty. Inu, Texasané se nezapřou!

Netradiční dům postavil z recyklovatelných materiálů architekt Dan Phillips na pozemku u silnice v texaském Huntsvillu. Stavba byla dokončena v lednu tohoto roku a podle plánů zhotovitele by měl v brzké době přibýt hned vedle ještě dům ve tvaru kovbojského klobouku.

Budova je koncipována jako plnohodnotný rodinný dům. Uvnitř boty najdeme dvě ložnice s krbem, koupelnu, kuchyň a chodbu s mozaikovou podlahou a točitým schodištěm. K botě pak náleží ještě dřevěná přístavba v klasickém stylu, celková užitná plocha činí 66 metrů čtverečních. Dům je nabízen k pronájmu v přepočtu za 30 tisíc korun měsíčně.

Související obsah

Na vršku boty se nachází na první pohled důmyslně skrytá terasa, která je ideální k odpočinku mimo pozornost sousedů i kolemjdoucích. Dominantním materiálem na domě je dřevo, najdeme zde například ale i staré plechy nebo obaly od gramofonových desek jako krytí stropu. Sám architekt domu je známý svým kladným vztahem k práci s recyklovatelnými materiály, a tak se nejen místní nemohou dočkat, jak bude vypadat jeho další počin v podobě slibovaného kovbojského klobouku.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz