Srážka s vlakem

Auto na přejezdu smetl vlak. Odlétlo na schody supermarketu!

Během čtvrtka se hned dvakrát srazilo auto s vlakem na železniční trati na Zlínsku. První nehoda před polednem zablokovala provoz v průmyslové zóně na okraji Vizovic. Druhá se stala pozdě večer u frekventované křižovatky ve Zlíně - Prštném. Auta v obou případech řídili mladí muži, kteří skončili v nemocnici.

K nerovnému souboji mezi vlakem plným kontejnerů a osobním autem došlo na trati spojující Otrokovice s Vizovicemi.

Přestože podle vyšetřovatelů výstražná signalizace fungovala, 20letý muž vjel na přejezd těsně před průjezdem vlaku. Přitom měl štěstí, že lokomotiva narazila jen do zadní části vozidla. Silný náraz přesto způsobil, že auto přistálo na schodech nákupního centra vedle železnice.

Lokomotiva táhnoucí desítky vagonů se zastavila až po třech stovkách metrů od místa srážky. Řidiče auta záchranáři převezli k ošetření do krajské nemocnice.

Související obsah

Podobně dopadl 29letý řidič auta, které se srazilo s osobním vlakem u Vizovic. I on vjel na přejezd ve chvíli, kdy po jednokolejné trati jela souprava s 25 cestujícími. Jednoho z nich museli záchranáři na místě ošetřit.

Události na Zlínsku uzavřely provoz na železnici na několik hodin a stejně tak značně zkomplikovaly dopravu na přilehlých silnicích. Obě včerejší nehody na stejné trati dál vyšetřuje jak policie, tak drážní inspekce.

mom/Zdeněk Čík, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz