Porod

otci zakázali jít k manželce!

otci zakázali jít k manželce!
Zdroj: Profimedia

Ačkoli chtěl být po tragickém porodu své ženy jen u ní, policie muže z Blanenska k manželce údajně nepustila. Místo toho musel na výslech, ženu převezli lékaři do nemocnice. Až tam se dozvěděla, že přišla o své miminko. Rodina je z celé události otřesena.

Mladá žena začala rodit doma. Po kontrakcích zavolala porodní asistentku, se kterou měla údajně rodit v nemocnici. Ta ale zjistila, že situace je velmi vážná, a tak přivolala pomoc. Když dorazili záchranáři, začali bojovat o život matky i dítěte. Matka skončila ve vážném stavu v nemocnici.

Matka se v nemocnici zoufale ptala, co je s dítětem, odpovědí se jí ale nedostávalo. Novorozenec přestal dýchat. "Tento stav se i přes veškerou snahu a okamžitou resuscitaci dítěte posádkou ZZS nepodařilo zvrátit," řekla mluvčí záchranné služby Hedvika Kropáčková.

Nyní už je žena podle informací TV Nova ve stabilizovaném stavu. "Je to pro ně velká tragédie. Rodina nyní doufá, že se prověří postup záchranné služby i policie, jestli jednotky postupovaly správně," řekla ředitelka Unie porodních asistentek Kateřina Hájková. "Podle mých informací záchranná služba nepostupovala příliš rychle," dodala.

Související obsah

Mluvčí záchranářů ale jakékoliv pochybení odmítá. "Na místo okamžitě vyrazily tři posádky včetně neonatologa (pediatr pro novorozence - pozn.red.), což je maximum, co jsme pro rodinu mohli udělat," sdělila Hedvika Kropáčková. Oživování miminka navíc trvalo údajně více než dvě hodiny, což je víc, než bývá obvyklé.

Kropáčková zároveň odmítá, že by šlo o překotní porod. "Z veškerých dokumentů i údajů od posádky vyplývá, že šlo o plánovaný domácí porod," prohlásila. 

To ale Unie porodních asistentek, ze které pocházela i pomocnice maminky z Blanenska, odmítá. Porodní asistentka prý měla jet s ženou v určený čas do porodnice a z události je nyní zdrcená.

Související obsah

"Místo toho, aby se starala dál o tu rodinu, musela včera strávit celé odpoledne na policii u výslechu," hájí zaměstnankyni Hájková. A podobný problém s policií měl prý i manžel. "Na místo přijela policie a řekla, že pokud by odjel do nemocnice za tou ženou, tak ho budou muset zadržet," vysvětlila s tím, že je politováníhodné, že pro vyšetřovatele bylo důležitější celou situaci první prověřit, než aby otce pustili k manželce.

Policie tyto informace odmítá blíže komentovat. "Mohu potvrdit, že jihomoravští policisté vyšetřují případ úmrtí novorozeného dítěte při porodu v místě bydliště," uvedl policejní mluvčí Bohumil Malášek.

ČTĚTE TAKÉ:

Smrt dítěte, ztráta nejtěžší. Jak žít dál po obrovské tragédii?

SMUTNÉ TRAGÉDIE SLAVNÝCH: Jak se vyrovnali s tím, že přišli o dítě?

Žena byla hned po porodu prohlášena za mrtvou. Druhý den se však její manžel postaral o naprostý zázrak!

lud, TN.cz

K tématu Porod

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz