Honička

Na severu ČR přibývá honiček, stojí za tím gangy zlodějů aut

Na Liberecku přibývá honiček s řidiči kradených aut. Podle tamních kriminalistů je najímají gangy zlodějů vozů v Německu. Často jde o nezkušené řidiče, kteří navíc neváhají před policisty zběsile ujíždět. Takových honiček se za posledních pár měsíců odehrálo v regionu několik.

Třeba polský řidič nedávno ujížděl policistům na Jablonecku několik kilometrů. Naboural dvě služební auta a zranil policisty. Když se jim ho podařilo zastavit, zjistili, že auto bylo téhož dne ukradené v Německu.


"Na tuto službu si ho najali v Polsku lidé, kteří se zabývají krádežemi aut a fungují jako organizovaná skupina," říká policejní mluvčí Ivana Baláková. Pro libereckou policii to ale rozhodně není ojedinělý případ - podobných tu zaznamenali za poslední čtyři měsíce pět.


Členové organizovaného gangu si pro převoz kradených aut vybírají především řidiče bez zkušeností a ty,kteří jsou dlouhodobě nezaměstnaní a ve finanční tísni.


Související obsah


Mnohdy musejí ujet i stovky kilometrů a to bez odpočinku. Auto totiž převezmou s plnou nádrží a bez klíčků do zapalování. Pokud narazí na silniční kontrolu, většinou začnou zběsile ujíždět. Dobře vědí, že pokud motor zhasne, auto už nenastartují a jsou v pasti.


Najatí řidiči jsou si dobře vědomi toho, že se podílejí na trestné činnosti. Liberecký soud poslal do vazby minulý týden hned dva muže z Polska. Jednomu hrozí za spolupodílnictví pět let vězení. Druhému o rok více za útok na veřejnou osobu.
 

pez, Jiří Bydžovský, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz