Američanům došla trpělivost: Ke Koreji míří flotila válečných lodí!

Vztahy mezi USA a KLDR se nadále vyostřují. Ke korejskému poloostrovu už míří flotila amerických válečných lodí, která se spolu s Japonci zúčastní manévrů. Ty mají Kimův režim odradit od dalších jaderných testů. Severní Korea už kvůli tomu pohrozila potopením americké letadlové lodi Karl Vinsn.

Japonské válečné lodě Samidare a Ašigara vyplouvají z přístavu Sasebo. Namířeno mají do Východočínského moře, kde se pod taktovkou amerického námořnictva už za pár dní zapojí do vojenského cvičení. Cíl je jediný - zastrašit severokorejského diktátora Kim Čong-una, který čím dál tím častěji chřestí raketami a jadernými zbraněmi.

"Spojené státy budou i nadále spolupracovat se svými spojenci v regionu, včetně Austrálie a Číny. Na režim v Pchjongjangu budeme vyvíjet ekonomický a diplomatický tlak dlouho, dokud se konečně natrvalo nevzdá svého jaderného a raketového programu," prohlásil viceprezident USA Mike Pence.

Ke korejskému poloostrovu míří i americká letadlová loď Carl Vinson. Vypasenému zvířeti, jak severokorejský režim plujícímu obrovi přezdívá, už Kim Čong-un pohrozil zničením. "Naše revoluční síly jsou připraveny jediným úderem potopit jádrem hnanou americkou letadlovou loď," uvedla Korea v prohlášení.

Související obsah

Severní Korea ovšem zbytek světa nestraší jen použitím vojenské síly. Do boje povolala i justici. Na letišti v Pchjongjangu zadržela 50letého amerického univerzitního profesora korejského původu, který v zemi jednal o dodávkách zahraniční pomoci.

Jedná se tak už o třetího amerického občana zadržovaného v Severní Koreji. Naposledy režim odsoudil k 15 letům nucených prací 21letého studenta za to, že v hotelu ukradl propagandistický leták.

Petra Matýsková/epa, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Změna v registraci. Na posilující dávku se už mohou hlásit všichni

Všichni zájemci o posilující dávku vakcíny proti covidu-19 si od pondělí nově mohou udělat předregistraci. Samotná registrace je pak uvolněna v den nároku na další dávku. Jakmile se kapacita vybraného očkovacího místa uvolní, zájemci přijde PIN 2 k rezervaci konkrétního termínu. Informovalo o tom ministerstvo zdravotnictví na twitteru Chytré karantény.

Krátká zpráva

Kandidátem STAN na ministra průmyslu je Jozef Síkela

Hnutí STAN vybralo nového kandidáta na post ministra průmyslu a obchodu. Je jím bývalý generální ředitel Slovenské spořitelny Jozef Síkela. Hnutí to oznámilo v pondělí ráno. Síkela je absolventem pražské Vysoké školy ekonomické, pak pracoval v bankovnictví. V posledních roce pak byl partnerem v investičním fondu. "Jozef Síkela je nezpochybnitelným odborníkem pro své letité zkušenosti, které nasbíral na vrcholných manažerských pozicích v bankovním sektoru, kde se mimo jiné věnoval jak podpoře malých a středních podniků, ale také veřejnému financování," uvedl předseda STAN Vít Rakušan.

Píše se na Deník.cz