O2

O2 postihl obří výpadek. Lidé dostanou nevšední kompenzaci

Mobilní operátor O2 měl v pondělí rozsáhlý výpadek. Lidé přibližně od desáté hodiny dopoledne nemohli telefonovat, fungovalo pouze odesílání sms zpráv a mobilní data. Výpadek se netýkal ani pevného internetu a televize. Síť se podařilo stabilizovat kolem půl druhé.

Výpadek hlásili lidé z různých koutů republiky. Webové stránky společnosti bylynedostupné, všechny linky operátorů byly obsazeny. 

"Někteří naši zákazníci mohou mít aktuálně problém se spojením hovorů. Společně s dodavatelem intenzivně pracujeme na nápravě, všem dotčeným zákazníkům se omlouváme. Při volání na tísňové linky doporučujeme vyjmout SIM kartu z mobilního telefonu, ten se pak automaticky přihlásí do jiné dostupné sítě," uvedla dopoledne tisková mluvčí společnosti Lucie Pecháčková.

Že se nejednalo pouze o lokální poruchu, potvrzují komentáře lidí na facebookových stránkách společnosti O2. "V Českých Budějovicích se nemůžu dovolat. Signál je, ale hovor je okamžitě ukončen," napsal Zdeněk. Volání nefungovalo ani lidem v Praze, na Plzeňsku či Karlovarsku. 

Související obsah

Dobrá zpráva pro zákazníky přišla kolem půl druhé odpoledne: "Síť by již měla být na většině míst stabilní. Všem zákazníkům se za nepříjemné pondělní ráno moc omlouváme. Dnešní výpadek jsme se rozhodli kompenzovat tak, že za každý neuskutečněný hovor pošleme prostřednictvím své firemní Nadace O2 peníze na dobročinné účely," napsala společnost.

ČTĚTE TAKÉ:

Jak si mobilem nekazit oči? Nainstalujte si novou aplikaci, která je zachrání

Prodlužte život svému mobilu!

POZOR: Hackeři mohou snadno zjistit váš PIN i hesla na chytrém telefonu! Tohle s ním totiž dělá každý

mom, TN.cz

Související témata

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz