Liška

Liška uvízla v plotu. Se svými zachránci dvacet minut odpočívala

Liška uvízla v plotu. Se svými zachránci dvacet minut odpočívala
Zdroj: MP Praha

Jeden drobný dobrý skutek si může dnes připsat dvojice strážníků a muž, který v přírodním parku v Praze objevil zoufalou lišku uvázlou v plotě. Všímavost a lidská pomoc jí zachránila život. Dvacet minut pak ještě odpočívala se svými záchranáři, než dokázala utéct po svých.

Náhodný nález muže, který v pražské Přírodním parku Klánovice - Čihadla objevil lišku uvázlou v plotě, odstartoval záchrannou akci městských strážníků. K případu vyjela hlídka krátce před desátou dnes dopoledne.

Související obsah

Podle muže, který lišku našel, uvázla zadní tlapou v oku plotu a sama se nedokázala z pasti vyprostit. "Strážníci společně s mužem lišku z plotu vyprostili a ta si pak vyčerpáním lehla do trávy," popsala únavu zoufalé lišky, která na plotu možná visela hodiny, mluvčí pražské městské policie Irena Seifertová.

Související obsah

"Ve chvíli, kdy na místo dorazila odchytová služba z Lesů hl. m. Prahy, která má v metropoli na starosti volně žijící zvířata, a chtěla ji odvézt, liška během dvacetiminutového odpočinku načerpala sílu a před vhozenou sítí utekla do prostoru Přírodního parku Klánovice-Čihadla," doplnila mluvčí pointu celého příběhu.

Zdroj: MP Praha

ČTĚTE TAKÉ:

NEUVĚŘITELNÁ GALERIE: Takhle vypadají zvířata pod rentgenem!
S kým se mazlí slavní? Zvířata českých celebrit

tn.cz / gar
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz