Zahraničí

Turecko bombardovalo Kurdy v Sýrii a Iráku, umírali i pešmergové

Turecká armáda v úterý bombardovala pozice vojáků Strany kurdských pracujících (PKK), kterou Turecko považuje za teroristickou organizaci. Cílem byly pozice v syrském Kurdistánu a iráckém pohoří Sindžár. Podle agentury Reuters zemřelo kolem 70 ozbrojenců. Irácké kurdské zdroje oznámily, že při útocích zemřeli také iráčtí pešměrgové a příslušníci syrské kurdské milice YPG.

Cíle náletů označila armáda jako "teroristická hnízda PKK", která jsou údajně využívána k převozu vojenského personálu a materiálu přes hranice do Turecka. Turecký prezident Recep Tayyip Erdogan na konferenci uvedl, že nedopustí, aby se oblast stala baštou PKK a operace neskončí, dokud nebude eliminován poslední terorista.

Během operace zemřely také desítky příslušníků YPG a iráckých pešmergů. Vedení iráckého autonomního Kurdistánu oznámilo, že při náletech zemřelo 6 pešmergů a nálety označilo za nepřijatelné, uvádí agentura Reuters.

Útoky také zničily základnu milice YPG, která je Tureckem také považována za teroristickou organizaci, nicméně působí v koalici bojující proti teroristům ISIS. Zemřelo 20 lidí, dalších 18 bylo zraněno.

Související obsah

Znepokojení z útoku vyjádřilo hned několik zemí včetně Iráku. Podle nich útoky poškozují snahu koalice ve válce proti teroristům ISIS.
 

klma, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz