Zahraničí

Hračky proti stresu dobývají svět. Ve školách už je ale zakazují

Společností se šíří nová zábava, která si získává fanoušky po celém světě. Jednoduchá hračka proti stresu se rychle rozšířila zejména mezi mládeží. Hračka odvádí pozornost od stresových situací a zaměstnává ruce. To se může zdát užitečné, nesmí to ale zasahovat do běžného fungování tak, jako je tomu v britských školách. Tam už je zakazují.

Hračky "Fidget spinner" a "Fidget cube" si rychle získaly příznivce po celém světě. Ať už se potřebuje člověk zbavit stresu nebo jen zaměstnat ruce, tyhle hračky vypadají jako vhodné řešení.

Samozřejmě ideální jsou jen do chvíle, dokud nenarušují běh všedního dne, jako je tomu například v britských školách. Hračky tak moc odváděly pozornost dětí, že je na některých školách úplně zakázali, uvádí portál Mirror.

"Od středy 26. dubna jsou všechny fidget spinnery ve škole All Hallows zakázány. Rozptylují děti od výuky a mohou být nebezpečné. Všechny fidget spinnery, které se ve škole objeví, budou zabaveny. Děkujeme za vaši podporu v této záležitosti," stojí ve zprávě školy All Hallows pro rodiče zveřejněné portálem Mirror.

Fidget spinnery jsou velice jednoduché a vyrábí se v celé řadě tvarů a barev. Vypadají jako malá vrtule s ložiskem, které jim umožňuje dlouhou dobu rotovat. Původně vznikly, aby pomohly dětem trpícím poruchou chování s hyperaktivitou. Spoustu lidí kromě odreagování využívá hračku k soutěžení.

Související obsah

Díky tomu, že se hračka vejde do kapsy a je relativně levná, rychle získává na popularitě. Fidget Cube, jak už název napovídá, je podobná hračka s tím rozdílem, že jde o krychli s několika různými profily, z nichž každý nabízí trochu jinou aktivitu.
 

klma, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz