Kostel

Vandal poničil pravoslavný kostel na Olšanských hřbitovech

Vandal poničil pravoslavný kostel na Olšanských hřbitovech
Zdroj: TN.cz

Neznámý vandal dnes v noci poničil pravoslavný kostel na Olšanských hřbitovech v Praze na Žižkově. Jistou stopou může být fakt, že je kostel posprejovaný nápisy v azbuce. I to, že několik hodin předtím na místě zasahovala policie.

Oznámení o poničeném Chrámu Zesnutí Přesvaté Bohorodice na Olšanech dostala policie dnes. Čin dosud neznámého vandala se stal patrně v noci. Vodítkem pro polici, která pachatele hledá, může být to, že nápisy jsou v azbuce a v ruštině.

Související obsah

"Pachatel na kostel nasprejoval azbukou nápisy jako Allahu Akbar či Smrt nablízku," potvrdil mluvčí pražské policie Jan Daněk. Podle policie je škoda asi padesát tisíc a případ je zatím posuzovaný jako výtržnictví a poškozování cizí věci.


 

Případ by možná mohl pomoci objasnit incident, který se u kostela v noci také stal. Podle svědectví, které má TN.cz k dispozici, tam jeden muž tropil podivné výtržnosti. Zul si boty a házel je po ikonostasu, což je cosi na způsob oltáře.

Související obsah

Kvůli této výtržnosti na hřbitovy vyjížděli policisté už včera večer. "Odvezli jsme muže k ošetření do nemocnice. Ale jestli má poškození kostela souvislost s ním, zatím nejsme schopni říct," dodal mluvčí policie Jan Daněk.

tn.cz / gar
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz