Turbulence

PEKLO V LETADLE: Lidé létali ze sedadel, mají krvavá zranění

PEKLO V LETADLE: Lidé létali ze sedadel, mají krvavá zranění
Zdroj: Evgenia Zibrovova/ Instragram

Cestující, kteří letěli z Moskvy do thajského Bangkoku, prožili děsivý let. Boeing 777 ruského Aeroflotu postihly velmi silné turbulence. Nepřipoutaní pasažéři vyletěli ze sedaček, někteří mají vážná zranění. Mezi 20 poraněnými jsou i 3 děti.

Turbulence zasáhly letoun hodinu před přistáním v Bangkoku. "Velký počet vzduchových kapes hodinu před přistáním vedl ke zlomeninám, vnitřním a vnějším krvácením. Mnoho lidí ze zadní části letadla si rozbilo nos, někteří si zřejmě zranili páteř. Děti mají modřiny, lidé ztráceli vědomí. Naštěstí stále žijeme. Aeroflote, pomoz těmto lidem," citoval deník Daily Mail jednu z cestujících, Evgeniu Zibrovovou, která je autorkou videa z letu.

Vážně se zranilo nejméně dvacet lidí, kteří v tu dobu nebyli připoutáni, nebo zrovna procházeli uličkou. Tři děti, které jsou také poraněny, vyletěly matkám z náručí.

"Zranění utrpěli mnoho zlomenin. Jsou mezi nimi ruští občané i cizinci," řekl Daily Mailu zástupce ruského konzulátu v Thajsku Vladimir Sosnov. U několika cestujících je dokonce podezření na zlomenou páteř. Devatenáct lidí je nyní v nemocnici v Bangkoku. Dva z nich museli podstoupit urgentní operaci. 

Související obsah

Boeing 777 se dostal do silných turbulencí před tím, než začal klesat před přistáním. Pilot zřejmě turbulence vůbec neočekával: "Nebyl žádný příkaz, aby si cestující zapnuli pásy. Letadlo se propadlo několik stovek metrů a někteří pasažéři vylétli mezi sedadla, kde utrpěli zranění," řekl médiím jeden z cestujících, jeho jméno však není zveřejněno.

NEPŘEHLÉDNĚTE:

VIDEO: Muž odmítal uvolnit své místo v letadle. Neuvěříte, jak brutálně posádka zareagovala

POZOR: Sdílíte fotky svých letenek na sociálních sítích? Už nikdy tuhle chybu nedělejte!

has, TN.cz

K tématu Turbulence

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz