Zahraničí

Žena chtěla sníst banán. Najednou jí po ruce běhali smrtící pavouci!

Žena chtěla sníst banán. Najednou jí po ruce běhali smrtící pavouci!
Zdroj: Profimedia

Mladá Britka prožila chvíle hrůzy. Když začala loupat banán, začali po ní najednou běhat pavouci. V tom okamžiku však ještě nevěděla, že se jedná o smrtelně jedovaté palovčíky brazilké. V trsu exotického ovoce, který přinesla z prodejny domů, se ukrývala až stovka jejich vajíček.

Gemma Price (30) si koupila banány v supermarketu Asda, ve kterém často nakupuje. Z trsu si vzala jeden kus a začala ho loupat. V té chvíli vajíčka začala zřejmě praskat. Žena začala vyděšeně křičet. Informoval o tom deník The Sun.


Pavouci běhali po jejím těle, banán odhodila na postel. Po chvíli se už pohybovali na peřinách a dokonce po postýlce jejího syna. "Rychle jsem se snažila jich zabít co nejvíce," popsala Gemma chvíle hrůzy. Okamžitě zavolala na tísňovou linku a se sedmiměsíčním chlapcem utekla ze svého domu.

Mladá maminka nemohla zpět do svého obydlí celé tři dny. Odborníci museli dům vystříkat zbavit ho všech pavouků. Experti ženě řekli, že se jednalo o smrtícího palovčíka brazilkého, který je smrtelně jedovatý.

Související obsah

Odbroníci tvrdí, že nejjednodušší ochranou před podobným překvapením, je důkladně si prohlédnout banány, které kupujete. A to raději ještě v obchodě, než si je odnesete domů. I když prodejny Asda v České republice nejsou, podobné případy byly zaznamenány i u nás. Příběh paní z Rosic si přečtěte zde.

O jedovatém pavoukovi čtěte na další stránce

Palovčík brazilský

Palovčík brazilský patří mezi nejnebezpečnější pavouky, které si lidé mohou společně s banány přinést domů. Ne nadarmo se mu říká "banánový pavouk". Překlad jeho řeckého jména Phoneutria zní ale podstatně hrozivěji - "vražednice".

Jde o jihoamerického pavouka, který se před pěti lety dostal do Guinnessovy knihy rekordů jako nejjedovatější pavouk světa. Palovčík je velmi jedovatý, ale také agresivní. Útočí podobně jako slíďáci, kořist pronásleduje a pak se jí skokem zmocní a ochromí ji kousnutím.

Smrt po kousnutí palovčíkem je velmi bolestivá - člověk zemře následkem ochrnutí dýchacích svalů a zadušením. I ten, kdo přežije, musí počítat s několikadenními nesmírně silnými bolestmi.

 

Pro muže má palovčík brazilský ještě jedno nepříjemné překvapení. Jeho kousnutí způsobuje tzv. priapismus, tedy dlouhoutrvající (až několik dnů) bolestivou erekci, po které může následovat i trvalá impotence.

ČTĚTE TAKÉ:

Spadlo vám jídlo na zem? U tohohle to nevadí, klidně ho snězte
VÍTE, CO JÍTE? Zjistili jsme, čím ve fastfoodech šidí jídlo

has, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz