Závěť

Rozprašte můj popel z vrtulníku. Závěti jsou stále podivnější

Rozprašte můj popel z vrtulníku. Závěti jsou stále podivnější
Zdroj: Thinkstockphotos

Už tři roky mají Češi možnost přidat do závěti podmínky, za kterých budou pozůstalí dědit. A některé z požadavků nebožtíků jsou opravdu hodně náročné.

Někteří z dědiců se například musejí vzorně starat o psa zemřelého, jiní nechat vyrobit mosaznou ceduli se slovy díků. A jeden dokonce bude dědit pouze v případě, že nebožtíkův popel rozpráší z vrtulníku do moře.


Podle notářky Aleny Procházkové, kterou cituje páteční Právo, jsou podmínky v závětích stále častěji - momentálně v přibližně každé desáté poslední vůli. Občas se podmínka vztahuje jen na odkázání konkrétní věci, jindy na celé dědictví.


Související obsah


"Jedno z opravdu kuriózních dědictví bylo stádo poníků. Dědic měl přikázáno, že v případě prodeje musí prodat stádo celé, a nikoli jednotlivě, neboť jsou na sebe poníci zvyklí a bylo by jim smutno," vzpomíná pro deník notářka na jinou závěť.

pez, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Muž postřelil v mexickém hotelu tři Kanaďany, jeden zemřel

Spor mezi hotelovými hosty v mexickém letovisku na karibském pobřeží nedaleko Cancúnu vyvrcholil střelbou. Tři kanadští turisté skončili v nemocnici, kde jeden z nich zemřel. Střelec je na útěku a hledá ho policie. Důvod hádky zatím strážci zákona nezveřejnili.

Krátká zpráva

Japonsko zasáhlo silné zemětřesení

Jihozápad Japonska zasáhlo zemětřesení o síle 6,6 stupně, informovala agentura Kjódó. Epicentrum zemětřesení se nacházelo u nejjižnějšího ze čtyř hlavních japonských ostrovů – Kjúšú. Na několika místech popraskalo vodovodní potrubí a objevily se i problémy s výpadky elektřiny. Žádné oběti na životech hlášené nejsou.

Píše se na Deník.cz