Mytí

Myjete si ruce raz dva? Riskujete zdraví! NÁVOD, jak na to!

Myjete si ruce raz dva? Riskujete zdraví! NÁVOD, jak na to!
Zdroj: Profimedia

Na dnešek připadá Světový den hygieny rukou. I když se to totiž možná nezdá, podle Světové zdravotnické organizace (WHO) se neuvěřitelných 80 procent infekcí šíří špinavýma rukama. Proto je správné a časté mytí rukou velmi důležité.

Kvůli špatně umytým nebo vůbec neumytým rukou se šíří nejenom žloutenka, ale například také salmonela, různá průjmová nebo respirační onemocnění.


Abyste se nakazili, stačí často jediný dotek. Mezi místa a předměty, kde se virům a bakteriím nadmíru daří, patří dle Státního zdravotního ústavu madla nákupních košíků, držadla v hromadných dopravních prostředcích, kliky u dveří, mince, bankovky a platební karty, tlačítka zvonků a výtahů, mobilní telefony, počítačové klávesnice a myši nebo vodovodní baterie.


Mýt ruce bychom si proto neměli jen po návštěvě záchoda, ale také před jídlem, po kýchání nebo smrkání, ale také při příchodu domů (zvlášť pokud jsme cestovali MHD) nebo po pomazlení s domácími mazlíčky.


Zdroj: Státní zdravotní ústav


A jak si tedy správně mýt ruce? Rozhodně nestačí jen strčit dlaně pod proud vody a doufat, že si příroda nějak poradí. Rozhodně je potřeba mýdlo, ideálně mýdlo antibakteriální.


Související obsah


Důležité také je správný postup a pořadí kroků. Je jich hodně a přesný popis najdete na obrázcích a v dokumentu na konci článku.
 

Zdroj: Státní zdravotní ústav


Pokud jste někde venku a k vodě ani mýdlu nemáte přístup, můžete si s sebou vzít antibakteriální gel na ruce, který odvede podobnou práci.


Podrobný návod na mytí rukou:

Státní zdravotní ústav - Jak a kdy si mýt ruce

Typ souboru:pdf

pez, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz