činnost

Balení, mytí rukou, spaní: 9 věcí, které děláte špatně a ani to nevíte!

Balení, mytí rukou, spaní: 9 věcí, které děláte špatně a ani to nevíte!
Zdroj: Tn.cz/ thinkstockphotos.com

Existují věci, které děláme úplně automaticky. Prostě jsme se je tak naučili a od té doby už postup neměníme. Ani nás nenapadne, že bychom tak základní věci mohli dělat špatně. Většinou to tak ale je! Čtěte, jak je to správně.

Jsou věci, které nás v dětství naučili rodiče a my je dál předáváme vlastním potomkům. A ani se nezamyslíme, jestli by to nešlo dělat jinak - a lépe. Podle odborníků ale lidé dělají špatně i základní činnosti, jako je sezení nebo balení kufru, píše britský portál Daily Mirror.

1. Čištění zubů

Že by se měly zuby čistit krouživými pohyby a ze všech možných stran, omílají zubaři stále dokola. Chrupu ale škodí i to, když si ho vyčistíte hned po jídle. Podle odborníků si tím naopak nečistoty zaneseme hlouběji do skloviny. Zároveň byste si neměli zuby drhnout moc dlouho, ničíte si tím dásně.


2. Spaní

Vědci na nás chrlí jednu studii za druhou. Zatímco podle jedné bychom měli spát alespoň 8 hodin denně, podle druhé stačí ke svěžesti pár hodin. Na jedné věci se ale většina odborníků shodne - náš spánek ovlivňuje umělé světlo. Pokud by ho nebylo, spali by lidé (podobně jako některá zvířata) několik hodin v noci a několik přes den.

Související obsah3. Balení kufru

Ukládáte do kufru pečlivě složené oblečení a vršíte ho na sebe? Tak přesně takhle byste si na dovolenou balit neměli. Oblečení byste měli spíše srolovat, než poskládat jako do skříně. Nebude pak zmačkané a navíc získáte místo navíc.

Jak správně sedět nebo si mýt ruce? Najdete na další stránce:

4. Sezení

Zvláště pokud pracujete třeba v kanceláři, zaděláváte si špatným posedem na problém. Naše tělo není k sezení na křesle s rovným opěradlem uzpůsobeno. Zádové svaly při tom totiž odpočívají, čímž se oslabují, a zároveň nechávají veškerou práci na páteři, což zase vede k chronickým bolestem zad. Měli byste se častěji procházet a pokud je to možné, sedět spíše na stoličce.


5. Močení

Chodit na nočník se lidé učí už v raném věku a když se konečně dítě zbaví plínek, jsou na něj rodiče náležitě hrdí. Jenže by neměli, protože lidé v západních civilizacích čůrají podle lékařů špatně. Měli bychom spíše dřepět, než sedět, aby se vyplavilo více nečistot a pro tělo to nebylo tak namáhavé.


Související obsah

6. Mytí rukou

Trochu mýdla, omýt vodou, utřít do ručníku... Zdá se to jednoduché, ale mytí rukou je pořádná věda. Drtivá většina lidí si dvakrát, třikrát ruce promne s mýdlem a hned si je opláchne vodou. Tak by to ale být nemělo - ruce byste měli namydlit a umýt ve všech záhybech. Zároveň odborníci nedoporučují různé dezinfekční přípravky, které jsou teď populární. Bakterie podle nich vůbec nezabíjí.

Rozčilují vás zamotaná sluchátka nebo rozvazující se tkaničky? Čtěte, co dělat, aby už se to nestávalo:

7. Ohřívání zbytků

Ohříváte jídlo v mikrovlnce dlouhou dobu, ale vždycky je uprostřed trochu studené? Trouba totiž nehřeje všude stejně, proto byste měli jídlo rozprostřít po obvodu talíře - do takového kruhu. A samozřejmě pokud ohříváte polévku nebo omáčku, vždy je lepší přelít ji do hrnce a ohřát na plotně - za občasného míchání.

8. Rozmotávání sluchátek

Zamotaná sluchátka, spolu s nimiž z tašky vytáhnete i peněženku, propisku a brýle, rozčilují snad každého. Většina lidí se snaží zamotání zabránit tím, že sluchátka smotá kolem ruky a až pak uloží. Lepší je sluchátka zajistit nějakým drátkem, případně zavázat jejich koncem.

Související obsah

9. Zavazování tkaniček

Také se vám při běhu i chůzi tkaničky pořád rozvazují? Podle vědců z americké univerzity Berkeley za to mohou otřesy, při nichž tkaničky "klimbají" a tím se postupně uvolňují.

Samozřejmě, že čím pevnější uzel, tím spíš se nerozváže. Tomu můžete pomoci nejen tím, že uděláte uzly dva, ale také způsobem vázání. Místo toho, abyste uzel i "mašličku" uvázali na stejnou stranu, zkuste levou tkaničku provléknout pod pravou, zavažte a mašli udělejte zase obráceně - levou nad pravou.
 

epa, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz