Zahraničí

Šokující obvinění: CIA plánovala vraždu našeho vůdce, zní z KLDR

Šokující obvinění: CIA plánovala vraždu našeho vůdce, zní z KLDR
Zdroj: Profimedia

Severní Korea obvinila zpravodajskou službu Spojených států z plánovaní vraždy Kim Čong-Una. CIA k pokusu měla využít biochemickou substanci. Obvinění přichází ve chvíli, kdy mezi oběma zeměmi stále roste napětí. Čína již dříve varovala před konfliktem a vyzvala obě země ke klidu.

KLDR v pátek přišla s šokující zprávou, podle které americká zpravodajská agentura CIA plánovala pokus zavraždit jejich vůdce Kim Čong-Una pomocí radioaktivního nebo biochemického materiálu, uvádí portál Mirror.

Podle korejské agentury KCNA "odporná teroristická skupina" spolupracující se CIA a jihokorejskou zpravodajskou službou NIS plánovala vraždu severokorejského vůdce. Pokus o vraždu se měl udát na slavnostních obřadech a vojenské přehlídce v Pchjongjang.

Do pokusu měl být zapleten severokorejský občan, kterému CIA a NIS "vymyly mozek". Podle KCNA bylo toto spiknutí nedávno "odhaleno a rozdrceno".

Související obsah

Napětí u korejského poloostrova stále roste. Severokorejský vůdce nedávno oznámil, že zvažuje úder na Jižní Koreu. Kim Čong-Un také vyzval své jednotky k připravenosti. Tenze mezi oběma zeměmi roste nejen kvůli jadernému a raketovému programu KLDR, který přes snahu USA stále pokračuje.

klma, TN.cz

K tématu Zahraničí

Co byste neměli přehlédnout

TOP ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz