Zahraničí

Pravicový extremismus v německé armádě: Skandál dál narůstá

Pravicový extremismus v německé armádě: Skandál dál narůstá
Zdroj: Oficiální zdroj

Skandál v německé armádě týkající se pravicového extremismu nabírá na obrátkách. V dalších německých kasárnách vyšetřovatelé našli předměty oslavující nacistickou armádu, informoval portál Spiegel Online.

Na jihozápadě Německa v budově armády ve městě Dinaueschingen objevili vyšetřovatelé vitrínu s přilbami příslušníků nacistických jednotek. Inspekce se již s celou kauzou obrátila na ministerstvo obrany.

Vyšetřování se rozjelo poté, co byl na francouzsko-německé základně v Illkritchu nalezen pokoj, který byl vymalován nacistickými vojáky v hrdinských pózách, poději se našla střelná zbraň Wehrmachtu s vyrytým hákovým křížem.

Na základně sloužil Franco A. (28), který je podezřelý z přípravy teroristického útoku, který chtěl svalit na migranty. Na konci roku 2015 se pod jménem David Benjamin registroval jako syrský uprchlík, úřady jeho dvojí život neodhalily.

Související obsah

Podle německých médií Franco A. s největší pravděpodobností nejednal sám. Mluvčí ministerstva obrany nedávno uvedl, že v současné době existuje podezření vůči 280 vojákům, že jsou pravicovými extremisty.
 

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz