Týrání

Zvrat v případu utýrané tchyně. Hned první den soudu!

U královéhradeckého soudu se začal z údajného týrání matky své družky v obci Sloupno zpovídat osmatřicetiletý Michal Kuka. Ženu měl podle obžaloby polévat vařící vodou, nutit nosit dříví na topení a nakonec ji napadl tak, že žena v nemocnici po měsíci zemřela. A hned první den líčení nastal v případu zvrat.

Michal Kuka nikdy nepracoval, ale peníze vždycky měl. Podle obžaloby je totiž bral pravidelně matce své přítelkyně. Ta na tom byla léta tak špatně, že o jídlo chodila žebrat k sousedům.


Na důstojné stáří mohla zapomenout. Z toho, co stojí v obžalobě, až mrazí. Urážky a napadání bylo to nejmenší, co musela žena snášet. Často končívala s podlitinami v obličeji.


Když nedonesla něco k jídlu, muž ji měl třeba polít vařící vodou. Ačkoli jí bylo skoro sedmdesát let, musela tahat pytle s uhlím, nosit dříví z lesa. Loni v létě její trápení skončilo, bohužel ale tragicky.


Kuka ji měl strčit a seniorka upadla na kovové zárubně dveří. Skončila v nemocnici a po měsíci zemřela. Kukovi teď hrozí dvanáct let vězení, u policejního výslechu proti němu svědčila i dcera mrtvé ženy, která se sama měla stát obětí domácho násilí.


Související obsah


Jenže dnes u soudu mluvila úplně jinak. Družka tvrdí, že o útocích na matku nic neví. Ta prý dostala omylem dveřmi, když šel Kuka do koupelny. Dcera u výslechu vypověděla, že všichni tři měli spolu vřelý vztah, o maminku se starali skvěle a za její podvýživou prý stojí stres.


Kuka se hájí podobně, tvrdí, že ženě neubližoval. Soud bude trvat ještě dva dny. Svoje svědectví poskytnou i sousedé.

pez, Petr Brzek, TN.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz