Nejtlustší muž světa vážil půl tuny, za vše může obyčejná nehoda!

Dlouhých sedm let strávil nejtlustší muž na světě v posteli. Teď by se mu ale mohl život razantně změnit. Konečně totiž zhubnul natolik, aby mohl podstoupit žaludeční bypass. Ten by mu měl pomoci nejen s léčbou obezity, ale také cukrovky.

V nejhorších dobách vážil 32letý Juan Pedro Franco z města Aquascalientes v Mexiku 588 kilogramů. Váha ho upoutala na lůžku a měl vážné zdravotní problémy. I proto se rozhodl svůj život změnit. Podrobil se přísné tříměsíční dietě, během které se mu podařilo zhubnout téměř třetinu váhy.

V úterý podstoupil operaci, při které mu lékaři odebrali velkou část žaludku. Očekávají, že se Francova hmotnost sníží o polovinu, poté bude následovat další operace. "Zákrok byl úspěšný, teď ale musíme čekat, jak tělo na změnu zareaguje. Doufejme, že všechno bude fungovat, jak má," uvedl doktor Jose Castaneda. Další operaci by měl muž absolvovat v listopadu, kdy mu lékaři upraví velikost žaludku a střev.

Související obsah

S nadváhou se Franco potýkal odmalička, vše se ale dramaticky zhoršilo, když mu bylo 17. Tehdy měl vážnou dopravní nehodu a následně dostal zápal plic. Z postele nevstal více než rok. Mluvit se o něm začalo teprve loni, kdy svět obletěly snímky, jak ho obtížně dostávali z domova do nemocnice.

mom, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Muž

Důležité Události

Píše se na Deník.cz