Vandalismus

Vandal rozbil půlku hřbitova. Ničil náhrobky a vytrhával i kříže

Vandal rozbil půlku hřbitova. Ničil náhrobky a vytrhával i kříže
Zdroj: TV Nova

Nepochopitelné vandalství vyšetřují policisté na Třebíčsku. V obci Sokolí tam někdo poničil více než desítku hrobů. Při pátrání po tom, kdo na hřbitově řádil, žádá policie o pomoc i veřejnost.

Na nevelkém hřbitově vandal poničil hned třináct hrobů, což je celá polovina. Hroby mají vykopnuté skleněné výplně, poničené náhrobky a na některých jsou dokonce utrhané ķříže.

Jeden z poničených hrobů patří rodině sedmaosmdesátileté místní rodačce Ludmile Bártíkové, která tam má pohřbené rodiče a manžela. "Skleněné baňky byly rozbité. Syn to musel opravit," kroutí hlavou nad vandalstvím majitelka poničeného hrobu.

Ani ona , ani další místní lidé nechápou jak mohl někdo něco takového udělat. "Takovej člověk, když něco takového udělá, už je schopnej udělat cokoli," myslí si Ludmila Bártíková.

Související obsah


 

Pachateli nebo pachatelům pomohlo i to, že malý venkovský hřbitov je až daleko za obcí, a tak je nikdo během jejich řádění nevyrušil. "To byla nejspíš děcka z těch chat tady v okolí. Nudí se," odhaduje jeden z místních, Roman Smejkal.

"Případ vyšetřujeme jako podezření ze dvou trestných činů, a to poškození cizí věci a výtržnictví. Za to může pachateli hrozit až dvouleté vězení," řekla TV Nova Jana Kroutilová, mluvčí policie v Třebíči.

Už teď je ale jasné, že vypátrat toho, kdo to udělal bude zřejmě složité. I proto žádají policisté o pomoc veřejnost, aby se na ně s jakýmikoli informacemi o případu obrátila.
 

tn.cz / gar

Co byste neměli přehlédnout

TOP ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz