Nedostatek sexu ženám škodí. Odbornice řekly, co se děje s tělem

Nedostatek sexu ženám škodí. Odbornice řekly, co se děje s tělem
Zdroj: Profimedia

Sex není jen příjemná záležitost, ale také jedna z lidských potřeb. Podle britské lékařky může dlouhá sexuální abstinence ženskému tělu uškodit. Přináší však i jedno pozitivum.

1. Ztratíte sexuální apetit

Nízký sexuální apetit vede k poklesu hormonů v těle. Ty mají na svědomí třeba sexuální touhy a chutě. Pokud žena sex dlouhou dobu nemá, ztratí na něj pomyšlení úplně.

Nedostatek pohlavního styku se odráží i na náladě a psychice. "Někteří lidé, kteří se na jistý čas vzdají sexu, jsou najednou pomalejší, méně vitální a ztratí chuť na sex," řekla sexuální terapeutka Sari Cooperová pro britský deník The Sun.

2. Oslabené vaginální stěny

To platí zejména pro ženy, kterým se blíží období menopauzy. "U straších žen už není sex tak pravidelný, což vede k oslabení poševních stěn. Když po dlouhé době dojde k sexu, bývá bolestivý," vysvětlila terapeutka.

3. Ztráta vlhkosti

I toto se týká většinou starších žen. Po delší sexuální přestávce může mít problém zvlhnout při pohlavním styku. Způsobuje to nedostatek hormonu estrogenu.

"To se tolik netýká žen, kterým je mezi 20 a 30 lety. Problém nastává především u žen, kterým je okolo 60 let," říká doktorka Lauren Streicherová.

Lékařka má pro nezadané radu. "Ztráta vlhkosti se zpomalí, pokud se ženy pravidelně potěší i samy. Pomohou jim i erotické knihy či videa" dodává Streicherová.

4. Větší bolesti při menstruaci

Podle lékařky zmírňuje sex během periody menstruační bolesti. "Děloha je o svalstvu a orgasmus způsobí, že krev se vyloučí rychleji, což zmírní menstruační křeče. Také může dojít ke zvýšení vyplavování endorfinů, které tomu také napomáhají," vysvětlila doktorka Streicherová.


5. Snižuje se riziko infekcí

Absencí sexu se snižuje riziko vzniku nejen přenosných pohlavních nemocí, ale také infekcí a záňetů močových cest.

"Pohlavní styk je odpovědný za zvýšení rizika opakovaných infekcí močového měchýře," potvrdila doktorka s tím, že infekce se vyskytuje až u o 80 procent žen, které přecházejí do menopauzy. Příznaky se začaly projevovat již 24 hodin po pohlavním styku.

ČTĚTE TAKÉ:

Mám málo sexu! Co dělat?
Co dělat, když na TO nemáte chuť

PŘEKVAPIVÁ CIFRA: Kolik sexuálních partnerů je tak akorát? Zjistěte, jak na tom jste!

has, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Sex

Důležité Události

Píše se na Deník.cz