Znásilnění

Afghánci, který znásilnil sestřičku, hrozí tvrdší trest. Až 12 let

Afghánci, který znásilnil sestřičku, hrozí tvrdší trest. Až 12 let
Zdroj: Tn.cz/ thinkstockphotos.com

Mladému Afghánci (19), který je obžalovaný ze znásilnění zdravotní sestry v Nemocnici na Bulovce v Praze, hrozí vyšší trest. Jeho případ se totiž možná bude posuzovat jako těžké ublížení na zdraví. A v tom případě mu hrozí až 12 let vězení. Informuje o tom dnešní Právo.

Mladíkovi z Afghánistánu, obžalovanému z loňského znásilnění zdravotní sestry v pražské Nemocnici na Bulovce, hrozí přísnější posouzení případu, a tím i vyšší trest. Vrchní soud v Praze bude podle zjištění Práva rozhodovat, zda má kauzu posuzovat Obvodní soud pro Prahu 8, kam státní zastupitelství podalo původně obžalobu se sazbou až pětiletého trestu, nebo se na čin vztahuje přísnější odstavec trestního zákoníku za těžké ublížení na zdraví s trestem až 12 let žaláře.

Pak by měla hlavní líčení na starost vyšší instance než obvodní, a to Městský soud v Praze. Obvodní soud se obrátil na vrchní s žádostí o rozhodnutí tento týden, obžaloba byla podaná v únoru. "Soud dospěl k názoru, že by tam mohla být jiná kvalifikace, a spis poslal nejblíže nadřízenému společnému soudu, tedy vrchnímu soudu,“ řekl Právu mluvčí obvodního soudu Petr Novák.

Související obsah

Incident se údajně stal před půlnocí 30. října na infekčním oddělení nemocnice, kam prý obviněný doprovázel svého bratra. Žena se prý bránila útoku křikem a přivolala svoje kolegy. Právní zástupci obou stran k případu nesdělují podrobnosti vzhledem k citlivosti kauzy, píše Právo.

Advokát poškozené Václav Vlk nyní pouze potvrdil odeslání spisu na vrchní soud. Z informací Práva vyplývá, že soudu byly předloženy důkazy, které mají svědčit o vážném ublížení na zdraví.

Případ vyvolal znepokojení některých poslanců v souvislosti s uprchlickou krizí, například interpelovali ve Sněmovně premiéra a ministra vnitra, aby vysvětlili, jak se mladík dostal do Česka. Spekulovalo se o jeho povolení k pobytu. Jak uvedl server Seznam Zprávy, Afghánec s iniciálami S. D. je synem bývalého tlumočníka českých vojáků v Afghánistánu. Ten díky svým službám armádě údajně dostal i s rodinou trvalý pobyt v ČR, mladík tedy nebyl obžalovaný jako uprchlík, připomíná Právo.
 

tn.cz / gar
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz