Uprchlík

Na sestřičku z Bulovky se vrhnul cizinec! Obvinili ho ze znásilnění

Na zdravotní sestřičku z pražské Nemocnice Na Bulovce se v noci na pondělí vrhnul cizinec. Policie útočníka zadržela a obvinila ze znásilnění, v nemocnici byl prý navštívit příbuzného.

Policisté prošetřují případ znásilnění, který se odehrál na infekčním oddělení v nemocnici na pražské Bulovce. Na jednu ze zdravotních sester si tu měl vyčkat návštěvník, který v České republice neměl trvalý pobyt, informovala agentura Aktu.cz.

Ten do nemocnice zamířil údajně proto, aby navštívil svého příbuzného. Pak ale sestřičku odtáhl do míst, kde na ně nebylo vidět a tam ji začal osahávat. Ženu nakonec zachránili ostatní zaměstnanci, kteří přispěchali na pomoc. Ačkoli přímo k pohlavnímu styku podle všeho nedošlo, zákony jsou v takových případech nekompromisní.

Související obsah

"Přijali jsme oznámení, na základě kterého kriminalisté po prověření všech skutečností zahájili úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání trestního činu znásilnění," potvrdila mluvčí policie Iveta Martínková. "Ještě téhož dne kriminalisté zadrželi podezřelého muže, kterého posléze také obvinili," dodala.

"Skutečně došlo k incidentu obtěžování personálu [...]. Celou věc prošetřuje policie, takže k detailům a podrobnostem se nemůžeme vyjadřovat do skočení vyšetřování," prohlásil mluvčí nemocnice Martin Šalek.

V současné době je muž umístěn v policejní cele, kde si vyčká na rozhodnutí soudu o vazbě.

lud, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Uprchlík

Důležité Události

Píše se na Deník.cz