Kreatura

A je to venku! Vědci už ví, co je zač záhadné monstrum z hlubin

A je to venku! Vědci už ví, co je zač záhadné monstrum z hlubin
Zdroj: facebook

Před několika dny vyplavilo moře u indonéského ostrova záhadné 15metrové monstrum ve značném stádiu rozkladu a vědci si marně lámali hlavu nad tím, co je zvíře zač. Odpověď přinesl až přední přírodovědec Alexander Werth, podle něj jde o jasného zástupce kosticovců.

Experti se konečně shodli na tom, co za podivné zvíře že to vyplavilo moře u indonéského ostrova Seram. Přes 15 metrů dlouhé stvoření si nejprve tamní rybář spletl s lodí, brzy se z něj stala světová senzace.

Ani renomovaní odborníci dlouho nebyli schopni říct, co je kreatura zač. Jedni tvrdili, že jde o obří chobotnici, další viděli v tlejících zbytcích velrybu.

S vysvětlením přišel ale nakonec až Alexander Werth, přední přírodovědec a odborník na velryby ze Sydney College ve Virginii, společně s šéfem expertů Georgem Leonardem z Ocean Conservancy.

Související obsah

Podle dvojice jde jednoznačně o zástupce z podřádu kosticovců. K tomuto závěru je vedly kosti vyčnívající z tlejícího masa a pohled na tlamu zvířete, kde lze najít místo používané k filtraci potravin.

Tělo velryb po smrti mohou zaplnit plyny, což vede k tomu, že zvíře plave na hladině. Může pak zabloudit až na břeh, což se podle všeho stalo právě v Indonédii.

Podívejte se na reportáž TV Nova:

NEPŘEHLÉDNĚTE:

Po masivním zemětřesení moře vyplavilo gigantické monstrum! Co to proboha je?

Pluli na lodi, když vtom před sebou spatřili obrovskou příšeru! Co to je?

Kdo je tento slizoun? Nejošklivější zvíře světa!

lud, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz