Domácí

Muž vylovil z Vltavy monstrum! Podivná ryba mu uhynula v rukách

Muž vylovil z Vltavy monstrum! Podivná ryba mu uhynula v rukách
Zdroj: zpravy@nova.cz

Když šel muž z Vraného nad Vltavou kousek za Prahou v sobotu na ryby, vůbec nečekal, že z nejdelší české řeky vytáhne monstrum. Jeho úlovek s očima vytřeštěnýma tak, jako by se vyděsil ještě víc, mu uhynul v rukách. Expert z Jihočeské univerzity řekl TN.cz, o jakou rybu se jedná.

Úlovek, jaký se v Česku jen tak nevidí. Rybář si šel o víkendu zachytat a z Vltavy vytáhl podivnou rybu s vytřeštěnýma očima.

"Měřila 22 centimetrů, v životě jsem nic takového neviděl. Ryba hned uhynula a byla ponechána na místě," napsal TN.cz Martin, který byl evidentně v šoku i po několika dnech. Ryba nevypadala vůbec zdravě, její ploutve cosi poničilo.

Podle Tomáše Randáka z Fakulty rybářství a ochrany vod Jihočeské univerzity v Českých Budějovicích jde o krunýřovce.

Související obsah

"V našich podmínkách je to akvarijní druh, který je teplomilný. Při teplotách vody pod 20 stupňů Celsia hyne. Zřejmě se ho takto zbavil nějaký akvarista," vysvětlil Randák. Kvůli jeho zbídačenému stavu nevěděl, o jakého krunýřovce se jedná přesně.

Krunýřovec se dobře snáší s ostatními akvarijními rybami, nejčastěji se chová kříženec krunýřovce mnohoostrného, skvrnitého a modrého. Často se používá jako čistič akvárií.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Berlusconi nebude kandidovat na italského prezidenta

Kontroverzní politik a bývalý italský premiér Silvio Berlusconi (85) se rozhodl, že nebude kandidovat v italských prezidentských volbách. Měl podporu koalice pravicových stran, ale ta mu nezaručovala úspěch. K tajné volbě se v pondělí sejde přes tisíc poslanců a regionálních delegátů. Za favorita je považován současný premiér Mario Draghi.

Krátká zpráva

Rusko podle Britů plánuje dosadit do čela Ukrajiny "svého" politika

Britské ministerstvo zahraničí zveřejnilo informaci, že ruský prezident Vladimir Putin plánuje spiknutí s cílem dosadit do čela Ukrajiny "svého", tedy prokremelského politika. Velmi neobvyklé je, že uvedlo i jeho jméno. Má jím být Jevgenij Murajev, majitel médií a někdejší poslanec ukrajinského parlamentu, který se již dříve vyslovil pro ruskou anexi Krymu.

Píše se na Deník.cz