Miloš Zeman

Prezidenti čekali na fotku se Zemanem. Musel přijet na vozíku

Prezident Zeman zdržel před společným focením v Číně desítky státníků včetně Vladimira Putina nebo Si Ťin Pchinga. Několik minut museli počkat, než Zemana na pódium dopraví golfové vozítko. Už dříve

Měla to být obvyklá fotka. V Číně se sešli státníci, aby se společně na závěr summitu o nové Hedvábné stezce vyfotili. Zatímco ostatní prezidenti se z nedaleké jednací haly na místo focení dostali po svých, Miloše Zemana musel přivézt golfový vozík. Všechno zachytily kamery čínské televize CCTV:

Asi tři desítky státníků tak několik minut čekaly, než český prezident na červený koberec dorazí. Už dříve mu museli na návštěvě Číny pomáhat bodyguardi i kolegové - třeba když zavrávoval při výstupu z letadla nebo odchodu z pódia po proslovu.

Podle mluvčího prezidentské kanceláře Jiřího Ovčáčka je na vině náročný program. Zeman odjel do Číny ihned po návštěvě Libereckého kraje. Podle Ovčáčka unavují prezidenta i různá jednání a schůzky, kterých se "ve prospěch českých občanů" účastní.

"Pan prezident tvrdě maká ve prospěch ČR, ve prospěch občanů. Na domácím poli i v zahraničí. Do toho řeší chaos vyvolaný B. Sobotkou," neopomněl Ovčáček na twitteru zmínit vládní krizi.

Na sociální síti také zveřejnil fotografii amerického prezidenta F. D. Roosevelta na invalidním vozíku. "F. D. Roosevelt vyhrál II. světovou válku. Pan prezident teď bojuje za zájmy České republiky," přirovnal Zemana ke slavnému politikovi.

Prezident se z Číny, kde byl na šestidenní státní návštěvě, vrátí ve čtvrtek. Posledním bodem cesty byla návštěva Šanghaje. Kromě setkání s primátorem má ještě na programu jednání s několika čínskými firmami nebo účast na semináři věnovaném turismu.

Prezident Zeman se potýká s více zdravotními problémy. Trpí cukrovkou a s ní spojenou neuropatií dolních končetin. V chodidlech má sníženou citlivost, častěji zakopává a hlavně schody mu činí obtíže, proto musí chodit o holi.

epa, TN.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz