Praha

Vybržďovala mě policie, stěžoval si řidič. Expert to vidí jinak! VIDEO

Do redakce Televizních novin dorazilo neobvyklé video. Natočil ho řidič na pražské Jižní spojce, který se tam dostal do konfliktu s policejní hlídkou. Autor záznamu tvrdí, že mu policisté bránili v rychlejší jízdě, ukazovali na něj neslušná gesta a dokonce ho i vybrzdili. Sami policisté i dopravní expert to ale vidí jinak.

Video zachycuje policejní auto při předjíždění. Když se za něj zařazuje vůz, z jehož kabiny je situace zachycena, šlape policista na brzdu. Autor videa musí zpomalit a nadává.

Podle řidiče, který video do redakce zaslal, vše začalo o několik kilometrů dříve - když chtěl, aby mu policisté uvolnili levý pruh. Policisté po chvíli skutečně uhýbají. Následně prý stahují okénko a ukazují neslušné gesto. To ale na záznamu vidět není. A po chvíli dochází k údajnému vybrždění.

"Nechci si myslet, že agrese policisty byla vyvolána tím, že jsem vozidlo Policie nepodjel zprava a tím jsem jim zkazil možnost udělení pokuty za tento přestupek,“okomentoval "incident" řidič.

Související obsah

Nezávislý dopravní expert ale nemá pocit, že by policie něco rpovedla. Podle něj se policisté ničeho nedopustili."Já tam žádné vybržďování nevidím. Viděl jsem tam jedno krátké přibrždění, ale to je naprosto normální. To by potom za vybržďování muselo být považováno každé zpomalení," prohlásil Robert Kotal.

Policisté tvrdí, že přibrzdili kvůli nerovnosti na silnici. Pro tuto nerovnost musel policista zpomalit a přibrzdit tak, aby nedošlo k poškození služebního prostředku.Autor videa chtěl, aby mu policisté uhnuli z levého pruhu. Jenže Jižní spojka je ve městě a v takovém případě mohl jet rychleji i v tom pravém.

Ondřej Špalek/ lud, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz