Domácí

Kajínek popsal svůj život ve vězení, tohle všechno měl v cele

Jeden z nejznámějších českých vězňů Jiří Kajínek se po dlouhých 23 letech dostal opět na svobodu. Hned před věznicí popsal, jak celý čas trávil. Mnohé možná překvapí, co všechno ve své cele měl, málokdo také věděl, že skoro celou dobu nemohl Kajínek pracovat.

Všichni známe záběry z hollywoodských filmů, ve kterých vězni strádají v temných celách bez vybavení, uvnitř mají jen postel, záchod a několik fotografií. Skutečnost je ale trochu jiná. Jiří Kajínek strávil ve vězení 23 let a čas si krátil celou řadou věcí.

Ve věznici měl Kajínek podle jeho vyjádření po propuštění všechno, co potřeboval. V jeho cele se nacházely věci, které se dají najít v každém obývacím pokoji. Měl k dispozici televizi, rádio a playstation. Čas si krátil také četbou knih. To všechno ve věznici nechal.

Kajínek si chtěl kvůli své knize a tisícům dopisů pořídit počítač s tiskárnou. To vězeňská služba dlouhou dobu zvažovala, nakonec si ho ale pořídit nemohl. Přesto jednu knihu vydal, druhou knihu už má prý připravenou.

Související obsah

Většina lidí ve vězení pracuje, to se ale Kajínka skoro celou dobu netýkalo. Kvůli své zdravotní klasifikaci mohl vykonávat jen administrativní úkony, jako je příprava výplat. I přes to, že žádal o práci, dlouhou dobu se nic nedělo. Zhruba před rokem se ale situace změnila a on musel začít pracovat. "Realita je taková, že někdo zfalšoval moji zdravotní dokumentaci," nechal se Kajínek slyšet před věznicí.

Kajínek je nekuřák a abstinent, není tedy překvapením, že ani za mřížemi kouřit a pít nezačal.

NEPŘEHLÉDNĚTE:

STRACH A OBAVY: Těchto 5 mužů trne hrůzou z propuštění Kajínka!

O Kajínka se teď budou všichni prát! Za film jsme mu zaplatili tučnou sumu, říká Jákl

Obsadit Vilhelmovou do Kajínka byl skvělý nápad

klma, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Píše se na Deník.cz