Počasí

O víkendu pozor na sluníčko! Nad Českem zeslábne ozonová vrstva

Čeká nás slunečný víkend s letními teplotami, které se budou šplhat až k tropické třicítce. Letní počasí vydrží až do příštího týdne. Nadále ovšem platí výstraha před extrémně nízkým ozónem a tím pádem vysokou intenzitou UV záření.

Do Česka se po několika chladných dnech opět vrací teplé počasí. V pátek nás tak čeká jasná až polojasná obloha s denními teplotami mezi 20 až 22 stupni Celsia. Bude foukat mírný vítr a bio předpověď uvádí stupeň 1, tedy mírnou zátěž.

Během prvního víkendového dne vystoupají teploty až k 25 stupňům, neděle už pak slibuje vysoké teploty mezi 26 až 28 °C. Den ochladí jen mírný vítr, obloha bude jasná. Zkrátka ideální příležitost vytáhnout plavky a vyrazit k vodě. Přehled otevřených koupališť najdete zde.

V první polovině příštího týdne k nám bude proudit teplý vzduch, teploty tak budou nadále stoupat až ke slibované tropické třicítce. Myslete ovšem i na varování před nebezpečným UV zářením, které je na několika místech našeho území na zvýšených středních hodnotách.

Související obsah

Ozonová vrstva, která brání dopadu UV záření na Zemi, totiž o víkendu nad Českem výrazně zeslábne. Rozhodně si tedy nezapomeňte o víkendu přibalit krém s ochranným faktorem a omezte pohyb na sluníčku mezi kritickou 11. až 13. hodinou.

Aktuální předpověď počasí

Sledujte aktuální předpověď počasí v České republice i ve vašem kraji.

epa, tn.cz / TV Nova
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz