Hobití bydlení

K hobitímu domu se sjíždí turisté. Majitel jeho existenci dlouho tajil!

K hobitímu domu se sjíždí turisté. Majitel jeho existenci dlouho tajil!
Zdroj: imgur.com

Muž si ve skotské vesnici postavil svůj vlastní hobití domek, který je propracovaný do posledního detailu. Velmi rychle se z něj stala turistická atrakce, ke které se sjíždějí lidé z okolí.

Skot Stuart Grant si svůj vysněný domek postavil už v 80. letech. Existenci originálního obydlí se ale roky snažil tajit a nikde ho nezveřejnil. Dlouho totiž na stavbě pracoval a čekal, až všechny zdi obrostou mechem - do té doby to totiž nebyl "pravý hobití domeček".

Čekaní se mu však vyplatilo. Domek nyní vypadá jako z filmu o hobitech a do obce Tomich se sjíždějí turisté, aby ho viděli na vlastní oči. Stavba je celá pokryta mechem a má velké dřevěné dveře.

 

Muž si dal velmi záležet i na interiéru - stavba má krásnou dřevěnou kuchyni, útulný obývák, pracovnu a ložnici. Pokoje jsou vybavené dřevěným nábytkem, který je převážně vyrobený z neopracovaných kusů dřeva. Důležité jsou propracované detaily, které podtrhují celý vzhled obydlí. Zajímavý je například záchod s dřevěným prkénkem.

Související obsah

Dům je vytápěný krbem. Údajně je v něm velmi příjemně po celý rok. "Teplo se v zimě udrží přesně tak dlouho, jako chládek během horkého léta," tvrdí hrdý majitel. Stuart Grant se rád stará o svou zahrádku, která má i malé jezírko.

Chcete si také postavit hobití domek? Na návod se podívejte zde.

has, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz