Velbloud

Brněnští strážníci chytali velblouda. Zvíře uteklo ze svatby

Velblouda, který se za Brnem procházel po silnici, chytali tamní strážníci. Zvíře bylo atrakcí pro hosty na svatbě, kde se mu zřejmě moc nelíbilo a tak se v nestřeženou chvíli rozhodlo zmizet na průzkum.

Když hlídka dorazila na místo, které označili svědci, hověl si velbloud v trávě. Vzápětí dorazila i jeho majitelka. "Ta strážníkům vysvětlila, že v nedalekém hotelu se koná svatba a té se velbloud účastnil jako atrakce," popsal netradiční odchyt mluvčí strážníků Jakub Ghanem.

Strážníci našli uprchlíka zhruba tři sta metrů od hotelu uvázaného u železné tyče. Tam ho nejspíš někdo "ukotvil", aby zvíře nepobíhalo po silnici. Majitelka dvouhrbého korábu pouště se za svého svěřence omluvila a zvíře si odvedla.

 

Loni v únoru brněnští strážníci zase pronásledovali koně, kteří utekli z ohrady mezi Komínem a Medlánkami poté, co nezajištěnou bránu otevřel vítr. Nakonec se dostali až do tunelu.

Související obsah

"Brněnští strážníci již v minulosti odchytávali mimo jiné klokana, paviána, bobra, hady či jezevce. Koncem května zastavovali provoz, aby ochránili kachní mámu s šesti káčaty," vypočítal Ghanem.

pez, Ondřej Požár, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz