Převrácený kamion

Cisterna celý den blokovala dálnici. Řidič si dal pervitin!

Řidič kamionu s cisternou plnou nebezpečné chemikálie, který včera boural na dálnici D46 u Prostějova, byl podle policie pod vlivem drog. Cizince teď čeká v Česku pravděpodobně soud a případně i trest za obecné ohrožení z nedbalosti.

Sobota půl sedmé ráno, dálnice z Olomouce do Prostějova. Řidič kolosu přepravujícího 32 tun vysoce nebezpečné, hořlavé žíraviny nezvládá řízení a končí s ním napříč přes dva pruhy.

"Vjel s vozidlem vpravo mimo komunikaci na nezpevněnou krajnici. Následně se snažil dostat zpět a strhnul řízení, čímž dostal smyk a narazil do středových svodidel. Následkem nárazu se nákladní souprava převrátila na pravý bok," popsala přesný průběh nehody policejní mluvčí Ivana Paroulková.

Nebezpečný náklad se podařilo přečerpat v podvečer a před půlnocí stál kamion opět na kolech. Hlavní dálniční spojení Ostravy s Brnem bylo kvůli extrémně náročnému zásahu hasičů obnoveno až dnes po třetí ráno, tedy po dlouhých 21 hodinách.

Související obsah

Policie dnes vyvrátila spekulace o mikrospánku šoféra, přišla ale s překvapivým zjištěním. Řidič polského kamionu, převážející přes Česko vysoce nebezpečnou látku, si dal zřejmě před jízdou pervitin.

Sedmačtyřicetiletý muž strávil sobotu v nemocnici, ovšem neděli už v policejní cele. Hazardérovi, který se nerozpakoval řídit padesátitunový kolos pod vlivem drog, hrozí až pětileté vězení.

pez, Zdenek Čík, TN.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz