Tomáš Tuhý

Svezli bychom i malého kluka! Tuhý promluvil o bouraném BMW

Svezli bychom i malého kluka! Tuhý promluvil o bouraném BMW
Zdroj: tn.cz / profimedia.cz

Z nehody nabouraného policejního BMW i8 se stala mediální kampaň. V tom smyslu se vyjádřil v rozhovoru pro Hospodářské noviny policejní prezident Tomáš Tuhý. Podle něj novináři kolem incidentu vytvořili bublinu.

Pouhé tři týdny se jihomoravští policisté pyšnili moderním vozem BMW i8, než kvůli kolapsu řidiče minulé pondělí skončil nabouraný ve stromu. Později se ukázalo, že v autě kromě policisty, který auto řídil, seděl také hradní protokolář Vladimír Kruliš.

Jízdu tehdy měl povolit ředitel jihomoravské policie Leoš Tržil, a to i přesto, že civilisté ve služebním BMW nemají co dělat. I při úvodní předváděčce sporťáku se novináři svézt nesměli a záběry zevnitř kabiny tak místo kameramana natáčel policista.

Policejní prezident ale v rozhovoru pro Hospodářské noviny řekl, že jízda Vladimíra Kruliše v BMW byla v pořádku. "Novináři kolem incidentu vytvořili bubliny, rozehrála se kolem toho velké mediální kampaň," řekl.

Pokud prý projížďka probíhá během prezentace, není to nic mimořádného. A auto měli právě v ten den předvést prezidentu Miloši Zemanovi. Podle Tuhého se jednalo o stejnou situaci, jako kdyby chtěl autem svézt malý chlapeček v rámci Dnů policie. "Pokud přijde otec s malý dítětem a chlapeček se bude chtít do toho auta posadit a na výstavišti s ním policisté mimo službu udělají okruh, přece je za to nebudu trestat," vysvětlil policejní prezident.

Za ředitelem jihomoravské policie Tuhý stojí a nehodlá zpochybňovat jeho práci na základě zatím nevysvětlených okolností. Už dříve uvedl, že si chce počkat na výsledky vyšetřování Generální inspekce bezpečnostních sborů. Tržil se k případu doposud nevyjádřil.

Podívejte se na reportáž z Televizních novin:

mom, TN.cz

K tématu Tomáš Tuhý

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz