Záchranářka

Opilá záchranářka srazila cyklistu, nepomohla a ujela! Muž zemřel

Andrea je od soboty černou ovcí mezi záchranáři. Řídila opilá, srazila cyklistu a navíc neudělala to, co se od ní očekává. Neposkytla muži první pomoc a od nehody ujela. Cyklista po dvou dnech zemřel v nemocnici.

Profesionální záchranářka Andrea bourala u Jaslovských Bohunic na Slovensku v neděli ráno. Podle kolegů večer předtím oslavovala a párty se protáhla do ranních hodin. Informoval o tom portál tvnoviny.sk.

Po cestě do nedělní služby přejela na chodník, po kterém zrovna jel na kole 44letý Igor. Po nárazu spadl na zem, kde zůstal ležet. Místo toho, aby mu pomohla, jak její práce velí, Andrea od nehody ujela.

Zraněnému Igorovi poskytli první pomoc až dva policisté, kteří také zavolali záchrannou službu. Třetí muž zákona našel Andreu asi dva kilometry od místa nehody. "Žena se přiznala, že osobu srazila, průběh si prý nepamatuje," uvedla policejní mluvčí Mária Linkešová.

Záchranářka byla podle policie opilá, nadýchala 1,25 promile alkoholu. Policisté ji proto zadrželi, 24 hodin strávila v policejní cele. Cyklista skončil s vážnými zraněními hlavy, rukou a nohou v nitranské nemocnici, kde v úterý ráno zemřel.

Související obsah

Vyšetřovatelé zatím ženu neobvinili, trest jí ale hrozí hned za několik přečinů. "Je podezřelá z ohrožení pod vlivem návykové látky, těžké újmy na zdraví, nedbalosti a neposkytnutí první pomoci," upřesnila Linkešová.

Z práce zatím Andreu nepropustili, přestože podle nadřízeného neposkytnutím pomoci porušila zákon. "Kdyby to udělala v pracovní době, do 24 hodin už není naším zaměstnancem. Je nám líto, co se stalo, je nám líto rodiny sraženého cyklisty," prohlásil zkušený záchranář Viliam Dobiáš.

ČTĚTE TAKÉ:

Jak se vyrovnat se smrtí blízkého? Rady pro dospělé i pro ty nejmenší
TEST: Dokážete poskytnout první pomoc?

epa, TN.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz