Domácí

Dostavba Pražského okruhu zase odložena. Bude stát až 40 miliard

Pražští radní vyjednávalií o dostavbě městského okruhu. Rada se shoduje v tom, že stavba je pro Prahu prioritou. Rozdílné názory ale panují u jednotlivých variant. Poslední úsek se nejspíš stane jednou z nejdražších staveb v historii hlavního města.

Bod o dostavě městského okruhu byl z jednání rady stažen. Podle radního pro dopravu Petra Dolínka se to stalo kvůli ohromnému množství nových dokumentů. Zásadní zlom by tak mohl nastat až v příštím týdnu, kdy se sejde rada i zastupitelstvo hlavního města Prahy.

Celé plánování dostavby okruhu se zatím jeví jako boj pražské koalice a opozice. Proti variantě, kterou bude Petr Dolínek předkládat se staví zejména Strana zelených. Zdá se jim totiž příliš drahá.

Odhadovaná cena dostavby je 40 miliard korun, tím by se mohla stát jednou z nejdražších staveb v historii Prahy, dražší byl například tunel Blanka, který je také součástí městského okruhu.

Související obsah

Zelení požadují variantu, která je o 10 miliard levnější. Proti se staví koalice i některé opoziční strany, podle nich je tato varianta nereálná.
 

tn.cz / TV Nova
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Zemřel bývalý senátor a prezidentský kandidát Bob Dole

Ve věku 98 let zemřel bývalý republikánský senátor a prezidentský kandidát Bob Dole. Poprvé byl zvolen do Kongresu v roce 1960 a sloužil ve Sněmovně reprezentantů USA až do roku 1969. Poté se přesunul do Senátu, kde zastupoval Kansas téměř tři desetiletí. Ve své kariéře třikrát kandidoval na prezidenta, na třetí pokus vyhrál republikánskou nominaci, ale v roce 1996 prohrál volby s Billem Clintonem.

Píše se na Deník.cz