Evropa

Nejsmutnější domy Evropy: Místa, ze kterých navždy zmizeli lidé

Nejsmutnější domy Evropy: Místa, ze kterých navždy zmizeli lidé
Zdroj: http://www.marjanpolleyphotography.be

Popraskaná omítka, pavučiny a prach - v Evropě je hodně krásných domů, které už roky zejí prázdnotou. Přesně taková místa ráda objevuje a fotí mladá fotografka z Belgie.

Belgická fotografka Marjan Polley se zaměřila na focení opuštěných domů. "Vlastní fotoaparát jsem si zakoupila v roce 2013, o rok později jsem začala fotit prázdná místa," popsala talentovaná žena. Pokojů, které vypadají, jako když se v nich zastavil čas, nafotila opravdu velké množství.

Jeden z domů, který uvidíte v naší galerii, je focen v Lucemburské metropoli. Místo je opuštěné, ale někdy se v něm scházejí lidé. "Můžete tam přijít a popovídat si s přáteli. Risknout můžete i bowling," řekla TN.cz Marjan. V jedné z místností jsou totiž staré kuželky.

Další z domů na fotografii je v Belgii. "Byl to malý byteček ve vrchním patře jedné budovy. Bylo tam toho opravdu málo, ale vše vypadlo moc pěkně," dodala žena, která zbožňuje poznávání těchto "zapomenutých míst".

Související obsah

Některé domy ale na fotografku působí až děsivě. "Byla jsem v bytě, ve kterém bylo hodně pián. Ta atmosféra byla až strašidelná. Tak tmavé místo, měla jsem divný pocit. Myslím, že majitel už nežije, byl to sběratel pián," zakončila žena.

Další opuštěné místo najdete ZDE.

has, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz