Cestování

EU chce registr cestujících. Jízda vlakem se může zkomplikovat

EU chce registr cestujících. Jízda vlakem se může zkomplikovat
Zdroj: Profimedia

Jezdíte rádi vlakem? V budoucnu by se cestování po železnici mohlo zkomplikovat. Některé státy Evropské unie (EU) zvažují zavedení povinného registru jmen cestujících. Odůvodňují to snahou o větší bezpečnost. Píše o tom páteční Právo.

Bezpečnostní hrozba v Evropě se přibývajícími teroristickými útoky stále zvyšuje. I proto se státy EU snaží stále posilovat bezpečnostní opatření. O tom, jak zajistit bezpečí v dopravě, jednali koncem května zástupci zemí na zasedání řídicího výboru Společenství evropských železnic.

Tam například belgický ministr Jan Jambon navrhl zavést registr cestujících minimálně u vysokorychlostních vlaků. Podobné plány mají také v Nizozemsku nebo Velké Británii, píše Právo.

Zbylé státy jsou ohledně registru zdrženlivější, i ony ale podnikají nejrůznější opatření, která mají zajistit bezpečnost. Ať už jde o kamerový systém, bezpečnostní rámy či detektory výbušnin.

Související obsah

Diskuze o povinném registru se účastní také České dráhy. Zároveň ale upozorňují, že pokud budou chtít po cestujících bezpečnostní kontroly nebo osobní údaje, určitě jich mnoho ztratí. Zatím nic takového v plánu není.

mom, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz