Kostra

Muž v Pivíně našel kostru vojáka z 2. světové války, náboje i mince!

Unikátní a historicky cenný poklad se podařilo ve čtvrtek najít 39letému muži z Prostějovska při výkopových pracích. Našel kosterní pozůstatky vojáka z 2. světové války, u něj ležely ještě mince a náboje.

Policie v pátek informovala o velmi zajímavém nálezu, který objevil při výkopových pracích v obci Pivín 39letý muž. Našel lidské kosterní pozůstatky.

Zdroj: Policie ČR

"Podle stavu nálezu přivolaní policisté vyhodnotili, že by se mohlo jednat o archeologický nález, a proto byla na místo přizvána archeoložka z Ústavu archeologické památkové péče Brno," uvedl mluvčí policie František Kořínek.

 

Související obsah

Při dalším prozkoumání místa nálezu se kromě lidské kostry našlo i několik kovových knoflíků, čtyři mince z období Protektorátu Čechy a Morava, identifikační známka německého vojáka z období 2. světové války a deset kusů nábojů do pušky.

Zdroj: Policie ČR

"Dle charakteru nálezu bylo stanoveno, že se jedná o pozůstatky vojáka z období druhé světové války. Z toho důvodu byl nález archeoložkou zajištěn pro další odborné zkoumání. Nalezené střelivo zajistili policisté," dodal Kořínek.

lud, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Tálibán nakázal televizním moderátorkám, aby měly zahalenou tvář

Afghánské televizní moderátorky a další ženy vystupující na obrazovce budou muset mít zahalenou tvář. Dekret s nařízením vydalo vládnoucí hnutí Tálibán a bude platit od 21. května. Po povinném zakrytí tváře na veřejnosti, cestování pouze v mužském doprovodu a uzavření středních škol pro dívky je to další omezení žen v zemi.

Píše se na Deník.cz