Krádež

Dvojice okradla invalidu o desítky tisíc! Svěřil jim svou kartu

Soud v Náchodě vynesl tresty nad dvojicí, která využila zdravotního hendikepu 64letého invalidy a několik měsíců ho okrádala. Z jeho účtu vybrala skoro 100 tisíc korun. V pondělí muže a ženu policie obvinila a o den později už padly tresty.

Invalidní důchodce, který téměř neslyší, se s 38letou ženou a jejím o pět let starším partnerem znal z ubytovny v České Skalici. Oba invalidu přesvědčili, aby jim svěřil svoji platební kartu, že se budou starat o jeho finance.

Dopadlo to ale úplně opačně. Během tří měsíců vybrali z karty všechny důchody, které tam měl invalida uložené. Žena navíc na jeho jméno zřídila několik úvěrů a půjček. Celková škoda se vyšplhala na více než 90 tisíc korun.

Invalida se sice dožadoval vrácení své karty, ale pár to pod různými záminkami oddaloval - až do pondělí tohoto týdne, kdy muže a ženu zadrželi policisté. Obvinili dvojici z několika trestných činů a už v úterý proběhlo u Okresního soudu v Náchodě zkrácené soudní řízení.

Související obsah

"Oba byli potrestáni ročním odnětím svobody s dvouletou podmínkou, samozřejmě musí také škodu nahradit. Muž, protože je cizinec, bude mít ještě dohled probačního úředníka," uvedla policejní mluvčí Eva Prachařová.

Filip Pultar/epa, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz