Milan Kňažko

Takhle se Kňažko u soudu rozčílil! Mluvil o korupci, sprostě nadával

Slovenský soud poslal Čecha Pavla Novotného, který se vloupal do vily expolitika a herce Milana Kňažka, na tři roky za mříže. Známému herci se ale rozsudek zdál příliš mírný. Nelibost dal jasně najevo, když se pohádal se soudcem a nepřímo ho obvinil z korupce.

Herec Milan Kňažko se po vynesení rozsudku u bratislavského soudu pořádně rozčílil. Podle portálu tvnoviny.sk se bezprostředně po konci jednání zvedl z místa pro veřejnost a přišel za předsedou senátu Pavlem Tomíkem.

Se soudcem se začal dohadovat, jak mohl rozhodnout o tak mírném trestu. Lupiči totiž hrozilo až deset let vězení, Tomík ale zvolil spíše nižší hranici - Pavel Novotný odešel od soudu s tříletým trestem. "A spí se vám dobře? Nebo vám dal někdo něco do kapsy?" naznačil Kňažko úplatek.

Když mu soudce za tato obvinění pohrozil pokutou, Kňažko jen nasupeně odpověděl: "Poslužte si." Při odchodu ze soudní síně pak rozčileně bouchnul pěstí do dveří a sprostě zaklel. U soudu nebylo možné natáčet, reportéři TV Markíza ale z roztržky zachytili alespoň audio. Přepis najdete na konci článku.

Kňažko u soudu nevypovídal, obžalovaný Čech se totiž k činu přiznal. Zároveň řekl, že loupeže lituje, tomu ale herec nevěřil. "Kdyby se přiznal, kdo mu dal tip nebo kdo ho poslal, možná bych uvažoval, že mu odpustím. Takhle jsem na něj dost naštvaný a do odpuštění mám daleko," prohlásil Kňažko.

Podle něj musel mít Novotný nějakého komplice, protože dům není zvenku vidět. Navíc by musel lupič "náhodou" překonat několik překážek včetně dvou vysokých plotů.

Incident se stal v noci na 11. ledna v lukrativní čtvrti Bratislavy. Herec lupiče postřelil do stehna, i přesto zvládl Novotný z jeho pozemku utéct. Daleko se ale nedostal - policisté ho dopadli jen pár metrů od místa činu i s jeho kořistí. Ukázalo se, že jde o recidivistu ze Strakonic, který žil na Slovensku a kterého policie hledala osm let.

Přepis hádky Kňažka se soudcem:

Soudce: "To je váš názor a mě váš názor nezajímá, dobře?"

Kňažko: "No bohužel vy jste soudce. Bohužel."

Soudce: "Pane Kňažko, opusťte soudní síň."

Kňažko: "Já ji opustím, samozřejmě."

Soudce: "No tak běžte."

Kňažko: "Jen abyste si nemyslel, že (nesrozumitelné)... A spí se vám dobře? Nebo vám někdo něco dal do kapsy? Máte něco v kapse? Nerozčilujte se, já jdu!"

Soudce: "Pane Kňažko, ještě stále vám mohu dát pokutu, takže..."

Kňažko: "Poslužte si. Ale vy uděláte líp, když budete sedět."

(nesrozumitelné)

Soudce: "Chcete tu hanbu, abych vás nechal vyvést? Co si to dovolujete?"

Kňažko: "Ne, stačí mi vaše hanba za takové rozsudky! Do p***!"

epa, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz