Zahraničí

Lupič, kterého postřelil Milan Kňažko, už je na svobodě. Herec nic netušil

Recidivista Pavel Novotný, který se vloupal do vily herce Milana Kňažka, opustil brány věznice. Kňažko Novotného postřelil, když z domu utíkal. Úplně svobodný ale lupič není, na těle má monitorovací náramek a musí dodržovat přísná pravodla.

Novotný si měl podle rozsudku ve vězení odpykat pět let a čtyři měsíce. Na svobodu se dostal poté, co návrh na propuštění podal přímo ředitel bratislavské věznice v Justičním paláci. Trest se mu změnil na podmíněný a musí dodržovat určitá pravidla. Informovala o tom TV Markíza.

Čtyři roky nesmí Novotný spáchat žádný trestný čin, jednou za tři měsíce se musí hlásit u probačního úředníka okresního soudu a na těle má monitorovací náramek. O jeho odstranění může ale požádat už v červenci. Zároveň nesmí vycestovat do zahraničí a musí si najít práci.

Kňažko o jeho propuštění nevěděl, prý ho překvapilo. "Myslím si, že recidivista, který to udělal už po dvanácté nebo třinácté, měl dostat podstatně vyšší trest. Samozřejmě zůstalo nevyřešené pro mě to nejdůležitější - kdo ho poslal," uvedl herec pro TV Markíza.

Novotný se vloupal do Kňažkovy vily v lednu 2017. Herec ho na útěku postřelil. Nejdříve byl lupič ve vězeňské nemocnici, museli ho operovat a několik měsíců chodil jen s pomocí hole. Původně dostat tříletý trest, soudce přijal jako polehčující okolnost jeho přiznání a lítost.

Související obsah

To se Kňažkovi nelíbilo a nakonec dosáhl zvýšení trestu na pět let a čtyři měsíce. Podnět podala tehdejší ministryně Lucie Žitňanská. Notovný za zranění Kňažkovi dokonce poděkoval.

"Myslím si, že jsem udělal správně. I přese všechno jsem rád, že jsem mířil na nohy. To, že jsem trefil tepnu, je jeho smůla a moje štěstí, protože jinak by bylo o nevyjasněný případ navíc. Takže bych to nepochybně udělal znovu," řekl herec už v minulosti.

Připomeňte si událost v reportáži TV Nova:

epa, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz