Loď

Muž si na zahradě staví obří loď! Kopii známé válečné plachetnice

Muž si na zahradě staví obří loď! Kopii známé válečné plachetnice
Zdroj: Dmitry Romanenko

Ruský kutil se rozhodl, že si na zahradě postaví obrovskou loď. Po letech dřiny mu nad dílnou vyrostla velká plachetnice. Nadšenec se inspiroval historií - jedná se totiž o kopii slavné válečné lodě admirála Francise Drakea. Stále však není dokončená.

Šikovný Valeriy Vasilevich žije v ruské vesnici Kupino. Už jako malý kluk snil o tom, že si jednou postaví loď a vyjede s ní na cestu kolem světa. S kamarády sedával u moře a sledoval námořníky, jak vyplouvají na moře. Představoval si, jaké by asi bylo, na jedné takové také odplout.

Tento sen si nikdy nesplnil. Šel studovat zemědělství a rostlinné výrobě se věnuje celý život. Láska k lodím ho ale nikdy neopustila. Začal si stavět malé dřevěné loďky. Postavil desítky koupií válečných plachetnic.

Protože se v tomto koníčku "našel", chtěl výrobu posunout ještě o něco dál. Začal stavět obrovskou loď nad svou dílnou. Vybudoval kopii plachetnice s názvem Zlatá laň, se kterou bojoval admirál Francis Drake.


Související obsah

Vasilevich plachetnici staví ve svém volném čase. Začal už v roce 2011 a zatím stále není úplně dokončená. Až bude zcela hotová, rád by v ní vystavil malé modely lodí, které vyrobil.

has, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

FBI překazila vraždu bývalého prezidenta Bushe

Americká FBI zatkla Iráčana žijícího v Ohiu, který plánoval vraždu bývalého prezidenta George W. Bushe, za jehož vlády zahájily USA válku v Iráku. Muž identifikovaný jako Shihab Ahmed Shihab si mapoval Bushovu rezidenci v Dallasu a chtěl do Spojených států propašovat čtyři komplice. FBI ho odhalila díky informátorům.

Krátká zpráva

Severní Korea odpálila po odletu Bidena tři balistické rakety

Severokorejský režim odpálil nejméně tři balistické rakety, které dopadly do moře směrem k Japonsku. Stalo se tak jen pár hodin poté, co z návštěvy jihovýchodní Asie odletěl americký prezident Joe Biden. Ten se svým jihokorejským protějškem mimo jiné jednal o případném rozšíření vojenských cvičení k ostrašení severokorejských jaderných hrozeb. Cvičný odpal byl již 17. letošním testem raketových sil diktátora Kim Čong-una.

Píše se na Deník.cz