Zahraničí

Nebezpečný virus v telefonech! Lidé kvůli němu přišli o tisíce korun

Nebezpečný virus v telefonech! Lidé kvůli němu přišli o tisíce korun
Zdroj: Profimedia

V některých mobilních aplikacích se objevil virus Joker. Ten dokáže uživatelům ukrást nejen kontakty a zprávy, ale i peníze. Přihlašuje totiž lidi k drahým předplatným. Google už aplikace, kvůli kterým uživatel mohl přijít až o 7100 korun ročně, smazal ze svého obchodu Play.

Osm aplikací v sobě má dost možná nebezpečný virus, uvedla podle deníku Daily Mirror britská policie. Ta varuje před virem zvaným Joker, který dokáže získat přístup ke zprávám i kontaktům lidí a například je přihlásit ke drahým předplatným.

Ohrožené aplikace, tedy Auxiliary Message, Element Scanner, Fast Magic SMS, Free CamScanner, Go Messages, Super Message, Great SMS a Travel Wallpapers, už Google smazal ze svého obchodu Play. "Pokud máte některou z aplikací instalovanou, co nejdříve ji odstraňte," upozorňuje také policie v Belgii.

Související obsah

Virus Joker vznikl pravděpodobně v roce 2017 a je schopný uživatele připravit o dost peněz. Kromě toho, že ukradne z napadeného telefonu zprávy i kontakty, přišly některé oběti až o 240 liber ročně (7100 korun).

Odborníci proto doporučují stahovat aplikace pouze ze spolehlivých zdrojů jako je obchod Google Play a neklikat na neznámé linky a reklamy. Podle bezpečnostní firmy Zimperium se od roku 2020 objevil Joker ve více než tisícovce telefonů.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz