Zahraničí

Nebezpečný virus v telefonech! Lidé kvůli němu přišli o tisíce korun

Nebezpečný virus v telefonech! Lidé kvůli němu přišli o tisíce korun
Zdroj: Profimedia

V některých mobilních aplikacích se objevil virus Joker. Ten dokáže uživatelům ukrást nejen kontakty a zprávy, ale i peníze. Přihlašuje totiž lidi k drahým předplatným. Google už aplikace, kvůli kterým uživatel mohl přijít až o 7100 korun ročně, smazal ze svého obchodu Play.

Osm aplikací v sobě má dost možná nebezpečný virus, uvedla podle deníku Daily Mirror britská policie. Ta varuje před virem zvaným Joker, který dokáže získat přístup ke zprávám i kontaktům lidí a například je přihlásit ke drahým předplatným.

Ohrožené aplikace, tedy Auxiliary Message, Element Scanner, Fast Magic SMS, Free CamScanner, Go Messages, Super Message, Great SMS a Travel Wallpapers, už Google smazal ze svého obchodu Play. "Pokud máte některou z aplikací instalovanou, co nejdříve ji odstraňte," upozorňuje také policie v Belgii.

Související obsah

Virus Joker vznikl pravděpodobně v roce 2017 a je schopný uživatele připravit o dost peněz. Kromě toho, že ukradne z napadeného telefonu zprávy i kontakty, přišly některé oběti až o 240 liber ročně (7100 korun).

Odborníci proto doporučují stahovat aplikace pouze ze spolehlivých zdrojů jako je obchod Google Play a neklikat na neznámé linky a reklamy. Podle bezpečnostní firmy Zimperium se od roku 2020 objevil Joker ve více než tisícovce telefonů.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Zahraničí

Důležité Události

Krátká zpráva

Dálnici D10 zablokovala hromadná nehoda, jedna žena skončila v nemocnici

Dálnice D10 byla na 58. kilometru ve směru na Turnov uzavřena. Policisté na místě vyšetřovali řetězovou dopravní nehodu šesti aut, která začala srážkou se zvěří. "Při nehodě byla zraněna jedna žena. Dálnice bude minimálně na 2 hodiny uzavřena," informovala policie na twitteru ve 21 hodin. Po 23. hodině se podařilo havarovaná vozidla částečně odklidit a komunikace byla opět průjezdná.

Píše se na Deník.cz