Dovolená

Dá se v Zadaru narychlo levně ubytovat? Zjistili jsme za vás

Štáb TV NOVA ve druhém dílu seriálu o dovolené v Chorvatsku testoval, jak snadné je na poslední chvíli sehnat solidní ubytování v pobřežní metropoli Zadaru. Jak to dopadlo?

Zadar je rušná metropole severní Dalmácie, centrum riviéry. Kdo nehledá vyložený klid, zamíří sem. I přímo ve městě se dá dobře a narychlo ubytovat.

Do Zadaru nám zbývá ještě asi sto padesát kilometrů a kolega se snaží na poslední chvíli sehnat přes internet nějaké levné ubytování. Tak třeba narazíme na nějakou zajímavou slevu.

2+kk na sídlišti v centru města vyjde v přepočtu kolem 1500 korun za noc. Vyspí se v něm až čtyři lidé. Byty k pronájmu jsou v každém větším domě, domácí si z toho udělali dobrý byznys. Některé se ale dost složitě hledají a navíc musíte počítat s městským ruchem.

Okrajové části Zadaru jsou plné menších vilek, třeba ulice Put Dikla na severu města je v podstatě jeden apartmán vedle druhého. S majiteli se dá domluvit hned v několika jazycích najednou.

Související obsah

Kdo hledá luxus, může se vydat do některého ze tří čtyřhvězdičkových zadarských hotelů. Jedna noc pro dva tam vyjde v přepočtu i na osm tisíc korun. To ale Čechy zrovna neláká.

Kemp je v Zadaru jediný. Jmenuje se Borik a zatím je poloprázdný. Jedna noc na osobu v hlavní sezoně vyjde na 54 kun, tedy asi na dvě stě korun. Za dítě od 6 do 12 let zaplatíte 37 kun, za karavan kolem sto dvaceti kun.

Kempaři ale míří spíš dál na jih - k Šibeniku. Oblíbené jsou i nesčetné resorty, které jsou po celé zadarské riviéře.

pez, Ondřej Špalek, TN.cz

K tématu Dovolená

Co byste neměli přehlédnout

TOP ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz